Uwaga! Pierwszy ransomware na OS X zauważony w kliencie torrent Transmission polecane, ciekawostki wirus, Transmission, ransomware, OS X, mac os, Mac, jak usunąć wirusa Transmission  Użytkownicy klienta bittorrent Transmission padli ofiarą pierwszego ransomware na OS X. Wszyscy, którzy pobrali zainfekowaną aplikację mogą spodziewać się na swoim sprzęcie obecności ?KeRanger". MacBookPro 1300x700

Uwaga! Pierwszy ransomware na OS X zauważony w kliencie torrent Transmission

Użytkownicy klienta bittorrent Transmission padli ofiarą pierwszego ransomware na OS X. Wszyscy, którzy pobrali zainfekowaną aplikację mogą spodziewać się na swoim sprzęcie obecności ?KeRanger”.

Redaktorzy 9to5mac mówią, że to oprogramowanie szyfruje dysk twardy 3 dni po zainstalowaniu, a potem wymaga opłaty, aby go odblokować.

Jeden ze szpitali w Los Angeles musiał zapłacić 17 tys. $ nieznanej grupie, aby odzyskać kontrolę nad swoim systemem w lutym bieżącego roku ? ale infekcja spowodowana instalacją Transmission została zgłoszona po raz pierwszy od 2014 roku, wtedy pojawił się FileCoder. Był obecny w nieukończonym kodzie aplikacji i zauważył go Kaspersky Lab.

Uwaga! Pierwszy ransomware na OS X zauważony w kliencie torrent Transmission polecane, ciekawostki wirus, Transmission, ransomware, OS X, mac os, Mac, jak usunąć wirusa Transmission  Użytkownicy klienta bittorrent Transmission padli ofiarą pierwszego ransomware na OS X. Wszyscy, którzy pobrali zainfekowaną aplikację mogą spodziewać się na swoim sprzęcie obecności ?KeRanger". transmission mac

Pierwsze informacje o KeRanger z obozu Apple pojawiły się 4 marca, a na dodatek cofnięto uwierzytelnienie zainfekowanej wersji klienta bittorrent. Transmission jest darmowym oprogramowaniem, a autor również zareagował na sytuację, wydając aktualizację aplikacji, która nie ma już złośliwego oprogramowania. Jeżeli ktoś ma zainfekowaną wersję, powinien przywrócić kopię zapasową systemu operacyjnego, co powinno wyeliminować KeRanger.

Jak sprawdzić czy Wasz komputer jest zainfekowany?

W tym celu musicie udać się do folderu Library (Biblioteka) i sprawdzić, czy znajdują się tam następujące pliki: “kernel_pid”, “kernel_time”, “kernel_complete”, “kernel_service”. Jeśli tak to należy je usunąć.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry