Michał17.01.2018
UWAGA! Ten link zawiesza każdego iPhone’a!

Kilka miesięcy temu odkryto w iPhone błąd, który sprawiał, że po kliknięciu na specjalnym linku, aplikacja Wiadomości się zawieszała? Dziś nie trzeba w nic klikać. Wystarczy wysłać specjalny link i iPhone się zawiesi.

Jak zobaczycie na poniższym wideo wystarczy, że wyślecie do kogoś za pomocą iMessage specjalny link -> https://iabem97.github.io/chaiOS/  i telefon osoby do której go wysłaliśmy w momencie otrzymania wiadomości się zawiesi. iPhone zawiesza się zarówno na iOS 11 jak i iOS 10.

Aby przywrócić telefon do życia należy wykonać Hard Reset, czyli przytrzymać jednocześnie przez kilka sekund przycisk Power i Home. Gdy telefon się ponownie uruchomi klikamy na tym linku https://vincedes3.com/save.html  i otwieramy go, a następnie usuwamy z iMessage otrzymaną wcześniej wiadomość z linkiem, który zawiesił nasz telefon. To wszystko.

Całość pokazana jest bardzo dokłądnie na poniższym wideo, którego autorem jest EverythingApplePro.

Aktualizacja!

Jak się okazuje w iOS 11.2.5 beta 5 problem już nie występuje, więc widać, że Apple wiedziało o istnieniu błędu. Pamiętajcie również o tym, że sposób ten działa także na komputerach Mac! Po otrzymaniu tego linku za pomocą iMessage automatycznie na ekranie komputera pojawi się “piłka” i aplikacja iMessage się zawiesi.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz