whatsapp

Uwaga! WhatsApp czyta wiadomości użytkowników!

Dziennikarze zasobu ProPublica dostali tajne dokumenty opisujące mechanizm odszyfrowywania wiadomości WhatsApp. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy składana jest skarga na użytkowników.

W audycie wzięło udział ponad tysiąc moderatorów Accenture, kontrahenta WhatsApp i Facebooka. Biuro firmy znajdują się w Dublinie, Singapurze i Austin.

Uwaga! WhatsApp czyta wiadomości użytkowników! ciekawostki whatsapp czyta widomosci uzytkownikow, WhatsApp, Facebook, czy whatsapp jest bezpieczny, bezpieczeństwo  Dziennikarze zasobu ProPublica dostali tajne dokumenty opisujące mechanizm odszyfrowywania wiadomości WhatsApp. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy składana jest skarga na użytkowników.
 whatsapp 1

Teraz uważajcie i trzymajcie się mocno! Każdy pracownik firmy ma specjalne oprogramowanie od Facebooka, które wyłącza szyfrowanie end-to-end na czacie. Moderatorzy sprawdzają około 600 skarg dziennie. Sprawdzenie zajmuje mniej niż minutę, a najpierw korespondencję analizuje sztuczna inteligencja.

Wykonawca zatrudnia pracowników w wieku od 20 do 30 lat do pracy jako „moderator treści”, a pensje zaczynają się od 16,5 USD za godzinę. Pracownicy podpisują oczywiście umowę o zachowaniu poufności.

Dla tych który nie pamiętają wcześniej Mark Zuckerberg powiedział, że szyfrowanie end-to-end, które pojawiło się w WhatsApp, Instagramie i Facebooku Messenger całkowicie zabezpiecza korespondencję i nie daje prawa do czytania wiadomości nawet firmie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top