Użytkownicy 12,9" iPad Pro z M1 narzekają na ?odblaski? pojawiające się na wyświetlaczu Liquid Retina XDR polecane, ciekawostki odblask na ekranie iPad, iPad Pro z M1, iPad Pro 2021, Apple, 2021  Właściciele nowego 12,9-calowego iPada Pro z M1 narzekają na ?odblaski? na wyświetlaczu Liquid Retina XDR podczas oglądania ciemnych filmów. iPadPro 5

Użytkownicy 12,9″ iPad Pro z M1 narzekają na ?odblaski? pojawiające się na wyświetlaczu Liquid Retina XDR

Właściciele nowego 12,9-calowego iPada Pro z M1 narzekają na ?odblaski? na wyświetlaczu Liquid Retina XDR podczas oglądania ciemnych filmów.

Zgodnie z niedawno opublikowanymi dokumentami Wsparcia Apple, wyświetlacz Liquid Retina XDR na tabletach iPad Pro tak się zachowuje, ponieważ obszary LED są większe niż rozmiar piksela wyświetlacza LCD.

Użytkownicy 12,9" iPad Pro z M1 narzekają na ?odblaski? pojawiające się na wyświetlaczu Liquid Retina XDR polecane, ciekawostki odblask na ekranie iPad, iPad Pro z M1, iPad Pro 2021, Apple, 2021  Właściciele nowego 12,9-calowego iPada Pro z M1 narzekają na ?odblaski? na wyświetlaczu Liquid Retina XDR podczas oglądania ciemnych filmów. iPad odblask

Dzięki zastosowaniu technologii wyświetlania mini-LED iPad Pro posiada 2500 lokalnych stref ściemniania. Ponadto, jeśli jedna strefa jest oświetlona, ??a sąsiednia nie, na ekranie może pojawić się artefakt w postaci światła.

Warto zaznaczyć, że wyświetlacze OLED zastosowane w iPhone 12 nie wymagają lokalnego przyciemniania, gdyż potrafią wyłączać poszczególne piksele, aby uzyskać prawdziwą czerń.

Pomimo faktu, że ?odblask? jest cechą tych wyświetlaczy, wielu użytkowników 12,9-calowego iPada Pro jest niezadowolonych ze swoich tabletów.

Podobno Apple planuje przejście na wyświetlacze OLED w iPadach i MacBookach od 2022 roku.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry