Użytkownicy Androida uważajcie na nowego wirusa! Xhelper pozostaje na urządzeniu nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych polecane, ciekawostki Xhelper, wirus na androida, jak usunąć Xhelper  Specjaliści firmy Symantec odkryli nową złośliwą aplikację na Androida o nazwie Xhelper. Co ciekawe nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie usunie wirusa. Android 1300x700

Użytkownicy Androida uważajcie na nowego wirusa! Xhelper pozostaje na urządzeniu nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych

Specjaliści firmy Symantec odkryli nową złośliwą aplikację na Androida o nazwie Xhelper. Co ciekawe nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie usunie wirusa.

Jeśli chodzi o działanie Xhelper to polega ono na tym, że wirus po prostu wyświetla na ekranie zainfekowanego smartfona różne reklamy.

Użytkownicy Androida uważajcie na nowego wirusa! Xhelper pozostaje na urządzeniu nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych polecane, ciekawostki Xhelper, wirus na androida, jak usunąć Xhelper  Specjaliści firmy Symantec odkryli nową złośliwą aplikację na Androida o nazwie Xhelper. Co ciekawe nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie usunie wirusa. Android wirus 650x350

Eksperci Symantec zauważają również, że kod Xhelper wskazuje, że aplikacja jest wciąż w fazie rozwoju, co oznacza, że ??może stać się jeszcze bardziej skomplikowana i niebezpieczna dla użytkowników. Jak pisałem na wstępie nawet wyzerowanie smatfrona nie usuwa aplikacji i wirusa.

Obecnie, według źródła, prawie 50 000 smartfonów jest zainfekowanych wirusem, a każdego miesiąca liczba zainfekowanych urządzeń wzrasta o około 2400 smartfonów. Uważajcie co instalujecie!

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry