OneTech25.08.2019
Użytkownicy iPhone zmieniają swoje iUrządzenie średnio co trzy lata. Co się stało?

Właściciele iPhone’ów znacznie rzadziej zmieniają smartfony na nowe. Taki wniosek został wyciągnięty przez ekspertów Strategy Analytics po badaniu w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego tak się dzieje?

Według analityków wielu użytkowników jest gotowa do korzystania ze starych smartfonów, ponieważ po prostu nie widzą obiektywnych powodów zakupu nowych modeli. Trudno się z tym nie zgodzić – iPhone 6s wystarczy do codziennych operacji.

Badanie zostało przeprowadzone z wykorzystaniem kilku grup docelowych odbiorców. W sumie przeprowadzono wywiad z około 2500 osobami. Eksperci Strategy Analytics są przekonani, że cykl życia smartfonów znacznie się wydłużył – teraz konsumenci zmieniają iPhone’a średnio co 33 miesiące, chociaż wcześniej liczba ta wynosiła mniej niż dwa lata. Wynika to z kilku czynników.

Wysoka cena za flagowe urządzenia

W 2017 roku Apple wypuściło pierwszego iPhone’a, który przekroczył psychologiczną wartość 1000 USD. Takiej polityki cenowej nie można zignorować. Firma naprawdę ustaliła wygórowaną cenę.

iOS 12

iOS 12 tchnął życie w stare urządzenia – iPhone 6s i iPhone SE do dziś działają bardzo dobrze.

Preferencyjna wymiana baterii iPhone’a

W 2017 roku Apple przyznało się do spowolnienia iPhone’a z zużytymi bateriami i uruchomiło preferencyjny program wymiany baterii, który trwał przez cały 2018 rok. Użytkownicy na całym świecie mogli wymienić oryginalną baterię za rozsądne pieniądze – 29 USD.

Brak innowacji

Wszyscy znamy Apple jako firmę oferującą najbardziej przełomowe i zaawansowane rozwiązania. Ale w zeszłym roku rewelacja się nie wydarzyła – iPhone XS i iPhone XS Max otrzymały ulepszone aparaty i szybszy procesor Apple A12 Bionic. I to praktycznie wszystko.

Eksperci uważają, że wprowadzenie obsługi sieci piątej generacji pomoże w zwiększeniu liczby zakupu nowych modeli. Oznacza to, że globalny rynek smartfonów oczekuje gwałtownego wzrostu dopiero w 2020 roku.

A Wy jak często zmieniacie swoje iUrządzenia?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl