Użytkownicy macOS Catalina i Big Sur cały czas zagrożeni ciekawostki macOS Catalina, macOS Big Sur  Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację systemu macOS Monterey, która naprawiła dwie luki zero-days, ale nie wydała jeszcze poprawek zabezpieczeń dla wcześniejszych wersji systemu. Co to znaczy? luki 1300x700

Użytkownicy macOS Catalina i Big Sur cały czas zagrożeni

Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację systemu macOS Monterey, która naprawiła dwie luki zero-days, ale nie wydała jeszcze poprawek zabezpieczeń dla wcześniejszych wersji systemu. Co to znaczy?

Oznacza to tyle, że według bloga Mac Security Blog Apple naraża do 40% aktywnie używanych komputerów Mac, na których nadal działają macOS Big Sur i macOS Catalina.

Użytkownicy macOS Catalina i Big Sur cały czas zagrożeni ciekawostki macOS Catalina, macOS Big Sur  Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację systemu macOS Monterey, która naprawiła dwie luki zero-days, ale nie wydała jeszcze poprawek zabezpieczeń dla wcześniejszych wersji systemu. Co to znaczy? BigSur

Jedna z dwóch aktywnie eksploatowanych luk, zidentyfikowana CVE-2022-22675, dotyczy struktury AppleAVD używanej do dekodowania audio i wideo, a druga, CVE-2022-22674, dotyczy sterownika karty graficznej Intela.

Apple nie skomentował jeszcze sytuacji, ale najprawdopodobniej wkrótce zostaną wydane łatki bezpieczeństwa dla macOS Catalina i macOS Big Sur. Gdy tylko nowe systemy zostaną wydane od razu damy Wam znać.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry