Użytkownicy macOS Catalina i Big Sur cały czas zagrożeni ciekawostki macOS Catalina, macOS Big Sur  Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację systemu macOS Monterey, która naprawiła dwie luki zero-days, ale nie wydała jeszcze poprawek zabezpieczeń dla wcześniejszych wersji systemu. Co to znaczy? luki 1300x700

Użytkownicy macOS Catalina i Big Sur cały czas zagrożeni

Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację systemu macOS Monterey, która naprawiła dwie luki zero-days, ale nie wydała jeszcze poprawek zabezpieczeń dla wcześniejszych wersji systemu. Co to znaczy?

Oznacza to tyle, że według bloga Mac Security Blog Apple naraża do 40% aktywnie używanych komputerów Mac, na których nadal działają macOS Big Sur i macOS Catalina.

Użytkownicy macOS Catalina i Big Sur cały czas zagrożeni ciekawostki macOS Catalina, macOS Big Sur  Firma Apple wydała w zeszłym tygodniu aktualizację systemu macOS Monterey, która naprawiła dwie luki zero-days, ale nie wydała jeszcze poprawek zabezpieczeń dla wcześniejszych wersji systemu. Co to znaczy? BigSur

Jedna z dwóch aktywnie eksploatowanych luk, zidentyfikowana CVE-2022-22675, dotyczy struktury AppleAVD używanej do dekodowania audio i wideo, a druga, CVE-2022-22674, dotyczy sterownika karty graficznej Intela.

Apple nie skomentował jeszcze sytuacji, ale najprawdopodobniej wkrótce zostaną wydane łatki bezpieczeństwa dla macOS Catalina i macOS Big Sur. Gdy tylko nowe systemy zostaną wydane od razu damy Wam znać.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top