Krzysiek Borek02.11.2019
Użytkownicy narzekają na zbyt agresywne zarządzanie RAM-em w iOS 13.2

iOS 13.2 został wydany i początkowo nikt się nie skarżył na nową wersję systemu operacyjnego dla iPhone’a i iPada.

Jednak okazuje się, że Apple zdecydowało się na bardzo agresywne zarządzanie pamięcią operacyjną, co powoduje, że aplikacje takie jak YouTube, Overcast czy Safari przeładowują się częściej.

W przypadku YouTube’a jeden z użytkowników oglądał wideo, później odpowiedział na wiadomość z iMessage, a po powrocie do aplikacji musiał od nowa wyszukać oglądany wcześniej film.

Jeden z użytkowników iPada Pro używał Excela i po paru chwilach również zdecydował się na oglądanie YouTube. Po powrocie do pierwszej aplikacji musiał od nowa zaczynać swoją pracę, ponieważ aplikacja przeładowała się do pierwotnego stanu.

iOS 12 był pod tym względem lepszy, ponieważ trzymał aplikacji w pamięci zdecydowanie dłużej i nie było podobnego problemu. Z drugiej strony może mieć to związek z nowszymi modelami urządzeń Apple, ale ciężko to określić.

Nick Heer również miał problem ze swoim iPhone’em X, na którym wykonał aktualizację do iOS 13.2. Często używa wielu aplikacji i przełącza się między nimi. Problem w tym, że każda z nich się odświeża, choć powinna działać w tle.

Miejmy nadzieję, że Apple upora się z tym problemem w następnej aktualizacji oprogramowania. W tej chwili pozostaje nam jedynie czekać na rozwój sytuacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS