Krzysiek Borek02.04.2019
W 2020 roku zobaczymy trzy iPhone’y z ekranami OLED. Jeden z nich ma być mniejszy od obecnego modelu XS

Wg Digitimes w przyszłym roku Apple wyda trzy iPhone’y z wyświetlaczami OLED. W tym momencie tylko dwa modele je posiadają, a ostatni z trójki wykorzystuje LCD.

W tym roku będzie podobnie, ale od przyszłego się to zmieni. Zmienią się również przekątne ekranów, począwszy od 5,42 – cala, a skończywszy na 6,67 – cala. Pośrednią przekątną będzie 6,06 – cala.

Wall Street Journal wspominał o trzech przyszłorocznych iPhone’ach z ekranami OLED, ale to Digitimes dotarło do informacji o przekątnych ich wyświetlaczy.

Każdy ze wspomnianych wymiarów dotyczy modeli przeznaczonych na przyszły rok. W tym znowu zobaczymy te wprowadzone w ubiegłym, więc na razie wszystko pozostanie bez zmian.

Model z 6,67 – calowym ekranem będzie największym iPhone’em w historii Apple, więc może mieć sporo zmian w kwestii wzornictwa. Ogólne wymiary nie powinny różnić się od obecnie sprzedawanego modelu Xs Max pod warunkiem, że Apple poradzi sobie z odpowiednimi proporcjami ramek okalających ekran.

Teoretycznie wariant z pośrednią przekątną może wskazywać na następcę Xr, a największą różnicą będzie zastosowanie wyświetlacza OLED, zastępującego LCD.

Wygląda na to, że przyszłoroczny następca Xs będzie jeszcze mniejszy w porównaniu z obecnym (5,8 – cala). Być może Amerykanie zdecydują się na nowy typ produkcji ekranów od LG i Samsunga, co pozwoliłoby zmniejszyć koszty produkcji.

Wygląd tegorocznych modeli nie powinien ulec zmianom. Jedyną znaczącą różnicą będzie bezprzewodowe ładowanie zwrotne, które pozwoli naładować AirPods za pomocą iPhone’a.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek