Krzysiek Borek02.04.2019
W 2020 roku zobaczymy trzy iPhone’y z ekranami OLED. Jeden z nich ma być mniejszy od obecnego modelu XS

Wg Digitimes w przyszłym roku Apple wyda trzy iPhone’y z wyświetlaczami OLED. W tym momencie tylko dwa modele je posiadają, a ostatni z trójki wykorzystuje LCD.

W tym roku będzie podobnie, ale od przyszłego się to zmieni. Zmienią się również przekątne ekranów, począwszy od 5,42 – cala, a skończywszy na 6,67 – cala. Pośrednią przekątną będzie 6,06 – cala.

Wall Street Journal wspominał o trzech przyszłorocznych iPhone’ach z ekranami OLED, ale to Digitimes dotarło do informacji o przekątnych ich wyświetlaczy.

Każdy ze wspomnianych wymiarów dotyczy modeli przeznaczonych na przyszły rok. W tym znowu zobaczymy te wprowadzone w ubiegłym, więc na razie wszystko pozostanie bez zmian.

Model z 6,67 – calowym ekranem będzie największym iPhone’em w historii Apple, więc może mieć sporo zmian w kwestii wzornictwa. Ogólne wymiary nie powinny różnić się od obecnie sprzedawanego modelu Xs Max pod warunkiem, że Apple poradzi sobie z odpowiednimi proporcjami ramek okalających ekran.

Teoretycznie wariant z pośrednią przekątną może wskazywać na następcę Xr, a największą różnicą będzie zastosowanie wyświetlacza OLED, zastępującego LCD.

Wygląda na to, że przyszłoroczny następca Xs będzie jeszcze mniejszy w porównaniu z obecnym (5,8 – cala). Być może Amerykanie zdecydują się na nowy typ produkcji ekranów od LG i Samsunga, co pozwoliłoby zmniejszyć koszty produkcji.

Wygląd tegorocznych modeli nie powinien ulec zmianom. Jedyną znaczącą różnicą będzie bezprzewodowe ładowanie zwrotne, które pozwoli naładować AirPods za pomocą iPhone’a.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS