Apple Music

W Apple Music pojawiło się nowe, nieprzyjemne ograniczenie

W sieci pojawiły się informacje, według których Apple wprowadziło nowe ograniczenie w swojej usługie streamingowej muzyki, Apple Music. O co chodzi?

Nieoficjalne doniesienia, opublikowane przez portal SamMobile, wskazują, że w aplikacji Apple Music o numerze 4.7 dla systemu Android, Apple wprowadziło znaczącą zmianę w sposobie dostępu do usługi. Najnowsza wersja beta aplikacji zawiera mechanizm sprawdzający, czy urządzenie użytkownika posiada prawa superużytkownika, potocznie nazywane “root“. W przypadku wykrycia takich uprawnień, aplikacja automatycznie odmawia dalszego działania, wyświetlając komunikat: „Usługa Apple Music nie jest już dostępna dla urządzeń zrootowanych”.

W Apple Music pojawiło się nowe, nieprzyjemne ograniczenie ciekawostki, android root, Apple music, Apple, Android  W sieci pojawiły się informacje, według których Apple wprowadziło nowe ograniczenie w swojej usługie streamingowej muzyki, Apple Music. O co chodzi? root 1

Zmiana ta wprowadza istotne ograniczenie dla użytkowników Androida, którzy z różnych przyczyn zdecydowali się na uzyskanie dostępu root na swoich smartfonach. Dostęp ten często jest wykorzystywany do zaawansowanego dostosowywania systemu, usuwania niechcianych aplikacji preinstalowanych przez producenta, a także do zwiększenia funkcjonalności urządzenia poprzez instalację oprogramowania wymagającego takich uprawnień. Wprowadzone przez Apple ograniczenie może więc negatywnie wpłynąć na doświadczenia użytkowników, którzy z różnych przyczyn zdecydowali się na modyfikację swojego systemu operacyjnego.

Apple, jako producent i dostawca usługi Apple Music, nie przedstawiło oficjalnego stanowiska odnośnie przyczyn wprowadzenia nowego ograniczenia. Można jednak spekulować, że decyzja ta została podjęta w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony praw autorskich materiałów dostępnych w serwisie. Analogiczne środki bezpieczeństwa są często stosowane w aplikacjach bankowych oraz płatności mobilnych, gdzie dostęp do systemu na poziomie root może stanowić potencjalne ryzyko dla bezpieczeństwa danych użytkownika.

Nowa polityka Apple wydaje się być krokiem w kierunku ujednolicenia standardów bezpieczeństwa między różnymi platformami, na których dostępna jest ich usługa streamingowa. Jednak dla wielu użytkowników Androida, którzy korzystają z praw roota w celu personalizacji i optymalizacji działania swoich urządzeń, może to oznaczać konieczność rezygnacji z korzystania z Apple Music, chyba że zdecydują się na przywrócenie oryginalnych ustawień systemowych, co w wielu przypadkach nie jest pożądaną opcją.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top