Apple Music

W Apple Music znajduje się już ponad 100 milionów utworów

Apple świętuje osiągnięcie kamienia milowego w postaci 100 milionów piosenek w Apple Music, a także opowiada o dwóch obszarach, nad którymi pracuje, aby ulepszyć usługę.

Rachel Newman, kierownik redakcji Apple Music, powiedziała:

W Apple Music znajduje się już ponad 100 milionów utworów ciekawostki Apple music  Apple świętuje osiągnięcie kamienia milowego w postaci 100 milionów piosenek w Apple Music, a także opowiada o dwóch obszarach, nad którymi pracuje, aby ulepszyć usługę. music 1

Sto milionów piosenek.

To fenomenalny wzrost według każdej miary. Cała historia, teraźniejszość i przyszłość muzyki jest na wyciągnięcie ręki lub komendy głosowej.

Więcej muzyki niż można posłuchać w ciągu całego życia lub więcej. Więcej muzyki niż na jakiejkolwiek innej platformie. Po prostu największy zbiór muzyki, w każdym formacie, kiedykolwiek.

Sto milionów utworów: liczba, która będzie nadal rosła i mnożyła się wykładniczo. Ale jest to coś więcej niż tylko liczba, ponieważ reprezentuje coś znacznie bardziej znaczącego: ogromną zmianę w biznesie produkcji i dystrybucji muzyki w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Dyrektor wykonawczy dodał, że powstanie Apple Music pomogło zdemokratyzować cały przemysł muzyczny, dzięki ogromnej ekspansji treści:

W latach 60-tych wydawano zaledwie 5 tysięcy nowych albumów rocznie. Dziś, w każdym miejscu na świecie, dzięki Apple Music każdy artysta dowolnego gatunku może napisać i nagrać piosenkę, a następnie wydać ją globalnie. Każdego dnia ponad 20 000 piosenkarzy i autorów tekstów oferuje nowe utwory w Apple Music – utwory, które sprawiają, że nasz katalog jest jeszcze lepszy niż dzień wcześniej. Sto milionów piosenek to dowód na to, że przestrzeń jest bardziej demokratyczna, gdzie każdy, nawet nowy artysta tworzący muzykę ze swojej sypialni, może mieć następny wielki hit.

Patrząc w przyszłość, Newman nakreślił dwa obszary, na których należy się skupić, aby poprawić Apple Music w przyszłości, zaczynając od ludzkiej kurateli, która ma napędzać algorytmy rekomendacji:

‘Jest to nie tylko okazja do refleksji nad tym, co zrobiliśmy, ale także czas na spojrzenie w przyszłość na pracę, która pozostaje do wykonania. W Apple Music ludzka kuratorska opieka zawsze znajdowała się w samym sercu wszystkiego, co robimy – zarówno w sposób widoczny, jak nasze redakcyjne listy odtwarzania, jak i niewidoczny, jak ludzki dotyk, który napędza nasze algorytmy rekomendacji. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wiemy, że inwestycja w ludzką kuratelę będzie miała kluczowe znaczenie dla uczynienia nas najlepszymi w łączeniu artystów i publiczności.

Przy tak szerokiej gamie utworów wiemy, że potrzebujesz kogoś, kto Cię poprowadzi. Minęły już czasy, gdy w swojej bibliotece wciskaliśmy przycisk “shuffle” – teraz nasza kolej, by pomóc Ci odkryć nowe i zapomniane perełki, czy to za pomocą jednego z naszych ekspertów radiowych, który wskaże Ci drogę, czy też za pomocą ręcznie przygotowanej listy odtwarzania.

Ponadto Apple Music Today zacznie prezentować utwory i ich historię. Pierwszą wybraną piosenką jest “Nothing Compares 2 U” Sinead O’Connor. Piosenka ta została uznana za singiel numer jeden na świecie w 1990 roku przez Billboard Music Awards.

Po dodaniu dźwięku przestrzennego i bezstratnego w 2021 roku, w tym roku Apple Music dodało również DJ Mixy w dźwięku przestrzennym, livestreams z koncertów, sortowanie playlist i ulubionych artystów, ekskluzywne wydania na żywo i okładki z “Apple Music Sessions”. Do końca 2022 roku ma pojawić się zupełnie nowa aplikacja o nazwie “Apple Classical” poświęcona muzyce klasycznej.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top