Apple Watch

W Apple Watch Series 6 pojawią się dwie nowe funkcje monitorujące nasze zdrowie

Jak podaje serwis 9to5mac, Apple pracuje nad dwiema nowymi funkcjami monitorującymi zdrowie, które pojawią się w nowym Apple Watch Series 6.

Pierwszą funkcją będzie monitorowanie poziomu tlenu we krwi, a druga to oczekiwane przez miliony już od dłuższego czasu monitorowanie snu.

Jeśli chodzi o pierwsza funkcję, to normalny poziom tlenu we krwi wynosi od 95% do 100%. Poziom tlenu we krwi poniżej 80% może prowadzić do zaburzenia funkcjonowania serca i mózgu.

W tym celu Apple opracowuje nową technologię monitorowania zdrowia w oparciu o wskaźniki funkcji życiowych. Dzięki tej funkcji zegarek Apple Watch będzie w stanie wykryć niskie nasycenie tlenem krwi i powiadomić o tym użytkownika.

W Apple Watch Series 6 pojawią się dwie nowe funkcje monitorujące nasze zdrowie polecane, ciekawostki Apple Watch Series 6, Apple  Jak podaje serwis 9to5mac, Apple pracuje nad dwiema nowymi funkcjami monitorującymi zdrowie, które pojawią się w nowym Apple Watch Series 6. heart

Nie jest jeszcze jasne, jaki sprzęt i oprogramowanie będą potrzebne do pomiaru poziomu tlenu we krwi. Fitbit ma już podobną technologię, jednak Apple może zaoferować bardziej interesujące rozwiązanie.

Ta funkcja prawdopodobnie pojawi się w Apple Watch Series 6 z systemem watchOS 7, który zostanie wprowadzony jesienią.

Ponadto Apple pracuje nad wyeliminowaniem ograniczenia funkcji EKG w Apple Watch Series 4 i Series 5, które wykrywają migotanie przedsionków przy częstości akcji serca od 100 do 120 uderzeń na minutę. Firma pracuje także nad nową aplikacją służącą do monitorowania snu. Mówi się o tym w sieci już od kilku miesięcy.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top