iOS 13.4

W iOS 13.4 pojawiła się informacja o funkcji, która zamieni iPhone’a i Apple Watch w kluczyk samochodowy

W pierwszej wersji beta iOS 13.4 programiści znaleźli bardzo ciekawą wzmiankę o funkcji CarKey, która zamienia iPhone’a i Apple Watch w kluczyk samochodowy.

W kodzie pierwszej bety iOS 13.4 odnaleziono informacje o funkcji CarKey.  Co to takiego? Dzięki niej użytkownicy będą mogli używać iPhone’a z NFC do otwierania i uruchamiania swojego samochodu.

Co ciekawe nie będzie nawet konieczne potwierdzenie procesu otwierania za pomocą Face ID. Całość odbywać się będzie automatycznie: wystarczy przybliżyć iPhone’a lub zegarek Apple do samochodu i gotowe.

W iOS 13.4 pojawiła się informacja o funkcji, która zamieni iPhone'a i Apple Watch w kluczyk samochodowy polecane, ciekawostki samochód, iOS 13.4, CarKey, Apple  W pierwszej wersji beta iOS 13.4 programiści znaleźli bardzo ciekawą wzmiankę o funkcji CarKey, która zamienia iPhone'a i Apple Watch w kluczyk samochodowy. carplay benz 03

Połączenie samochodu z iPhone’a będzie odbywało się za pośrednictwem aplikacji Wallet.  Aby dodać klucz elektroniczny, użytkownicy  będą musieli po prostu przyłożyć telefon do znacznika NFC w samochodzie, a następnie otworzy się Portfel z interfejsem CarKey.

Inną ciekawą funkcją  jest to, że właściciel będzie mógł udostępniać klucz elektroniczny innym osobom. Będzie można to zrobić za pośrednictwem aplikacji Wallet na iOS.

Apple prawdopodobnie współpracuje z niektórymi producentami samochodów w celu integracji CarKey. Więcej na ten temat dowiemy się najprawdopodobniej dopiero po wydaniu ostatecznej wersji iOS 13.4.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top