W iOS 15 może pojawić się nowa funkcja Smart Battery polecane, ciekawostki powiadomienia bateriia, iPhone, iOS 15, inteligentne powiadomienia, Apple  Nowy patent Apple przedstawia funkcję ?inteligentnej baterii?, która może pojawić się w systemie iOS 15. Co to takiego? iOS15

W iOS 15 może pojawić się nowa funkcja Smart Battery

Nowy patent Apple przedstawia funkcję ?inteligentnej baterii?, która może pojawić się w systemie iOS 15. Co to takiego?

Celem działania funkcji jest wyświetlanie inteligentnych powiadomień dotyczących stanu baterii.

iOS 15 – inteligentne powiadomienia o stanie baterii

W iOS 15 może pojawić się nowa funkcja Smart Battery polecane, ciekawostki powiadomienia bateriia, iPhone, iOS 15, inteligentne powiadomienia, Apple  Nowy patent Apple przedstawia funkcję ?inteligentnej baterii?, która może pojawić się w systemie iOS 15. Co to takiego? bateria 1

W tej chwili iOS wyświetla ostrzeżenie tylko wtedy, gdy mamy 20% i 10% pozostałego naładowania. To często nie wystarcza:

Wyobraź sobie scenariusz, w którym zapominasz naładować iPhone przez noc. Następnie wychodzisz rano do pracy i otrzymujesz tradycyjne powiadomienie o tym, że Twój smartfon ma już tylko 20% baterii. Wtedy już zazwyczaj jest za późno i musisz od razu podłączać urządzenie do ładowarki. Inteligentne powiadomienia o stanie baterii w iOS 15 nauczyłby się nawyków, uwzględniły alarm, zmianę pozycji i codzienną rutynę tej osoby, aby wyświetlić wyskakujące okienko z procentem pozostałej baterii o różnych porach dnia, a nie koniecznie, gdy wynosi tylko 20% i już jest za późno.

Krótko mówiąc, iOS powinien zrozumieć, jakie są momenty bezpośrednio poprzedzające te, w których użytkownik najbardziej potrzebuje smartfona, ustalić, czy ilość pozostałej baterii wystarczy do wykonania wszystkich operacji, a jeśli nie, to powinien pokazać ostrzeżenie.

Ciekawy pomysł prawda? Jak Wam się podoba?

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry