iphone16

W kodzie wczesnej wersji iOS 18 znaleziono odniesienia do czterech nowych iPhone’ów z chipem A18

Na podstawie informacji o wczesnych wersjach systemu iOS 18, możemy być pewni, że Apple pracuje nad nowym modelem iPhone 16.

W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących modeli iPhone 16, w tym ich specyfikacji, oznaczeniach wewnętrznych i innych ciekawych szczegółach.

Nowe modele iPhone 16

W kodzie wczesnej wersji iOS 18 znaleziono odniesienia do czterech nowych iPhone'ów z chipem A18 ciekawostki iphone 16 pro max, iPhone 16 Pro, iPhone 16 plus, iPhone 16, Apple A18  Na podstawie informacji o wczesnych wersjach systemu iOS 18, możemy być pewni, że Apple pracuje nad nowym modelem iPhone 16. iPhone16

Według informacji znalezionych w kodzie systemu iOS 18, oczekiwane modele iPhone 16 to:

  • ‌iPhone 16‌ (oznaczenie: D47)
  • ‌iPhone 16‌ Plus (oznaczenie: D48)
  • iPhone 16 Pro‌ (oznaczenie: D93)
  • iPhone 16 Pro‌ Max (oznaczenie: D94)

Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych plotek, nie znaleziono żadnych informacji na temat modelu “iPhone Ultra” w ramach linii ‌iPhone 16‌. Istnieje jednak teoretyczna możliwość, że dodatkowy model otrzymałby odrębne oznaczenie (np. D95 lub D94a), aby jednoznacznie odróżnić go od innych konfiguracji.

Nowy układ scalony A18

W kodzie systemu operacyjnego znajdują się informacje na temat nowego układu scalonego, który zostanie wykorzystany w całej linii ‌iPhone 16‌. Nowy układ o nazwie kodowej “Tahiti” jest wewnętrznie określany przez Apple jako A18. Oznaczenia wewnętrzne dla poszczególnych modeli to:

  • ‌iPhone 16‌ i 16 Plus (oznaczenie: D4y)
  • iPhone 16 Pro‌ i 16 Pro Max (oznaczenie: D9x)

To ważna zmiana w stosunku do wcześniejszych modeli iPhone. W linii ‌iPhone 15‌ podstawowy model używał starszego układu A16 z ‌iPhone 14‌ Pro, podczas gdy najwyższy model ‌iPhone 15 Pro‌ był wyposażony w zupełnie nowy układ A17 Pro z dodatkowym rdzeniem GPU i zwiększoną częstotliwością taktowania. Układ ten był również bardziej wydajny, oparty na platformie 3nm w porównaniu do A16.

Różnice między modelami

Choć system operacyjny wskazuje, że cała linia ‌iPhone 16‌ będzie korzystać z tego samego układu t8140, Apple może zdecydować się na różnicowanie układów w zależności od modelu iPhone. Możliwe jest, że układy te zostaną oznaczone jako A18 i A18 Pro.

Ponadto, w kodzie systemu operacyjnego znajdują się również informacje dotyczące modułu Wi-Fi i Bluetooth marki Broadcom, który prawdopodobnie zostanie wykorzystany w modelach ‌iPhone 16‌. Niestety, oprócz tych informacji, nie ma żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznych tych modeli.

Podsumowując

W nadchodzącej linii ‌iPhone 16‌ możemy spodziewać się czterech modeli: ‌iPhone 16‌, ‌iPhone 16‌ Plus, ‌iPhone 16 Pro‌ i ‌iPhone 16 Pro‌ Max. Wszystkie modele będą korzystać z nowego układu scalonego A18. Choć szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznych tych modeli są jeszcze nieznane, możemy być pewni, że Apple wprowadzi znaczące ulepszenia w porównaniu do poprzednich wersji iPhone.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 187

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top