OneTech23.08.2019
W przyszłości iPhone będzie mógł ostrzegać przed niebezpieczeństwem

Każdego roku Apple rejestruje dziesiątki, jeśli nie setki obiecujących patentów. Większość z nich jednak nigdy nie zostanie wprowadzona w życie, ale może w tym przypadku będzie inaczej.

Patent o którym chcę Wam napisać został złożony przez Apple w Urzędzie Patentowym USA w styczniu 2019 roku, ale ​​patent został zarejestrowany i upubliczniony dopiero teraz.

Inżynierowie Apple stworzyli specjalny czujnik, który jest w stanie śledzić toksyczne lub toksyczne gazy w powietrzu.

Istotą rozwoju Apple jest zastosowanie wielowarstwowego czujnika na bazie krzemu z elektrodami. Czujnik będzie umieszczony w obudowie smartfona i będzie mógł stale monitorować jakość powietrza, a w razie potrzeby będzie mógł powiadomić właściciela – jeśli stężenie szkodliwych substancji przekroczy dopuszczalne normy. Zgodnie z opisem rozwój Apple‘a jest w stanie wykryć tlenek azotu, dwutlenek siarki, metan i wiele innych lotnych związków organicznych.

Jednak przed wdrożeniem tej technologii w iPhonie inżynierowie będą musieli rozwiązać problem z wodoodpornością smartfona ponieważ aby detektor gazu dział w obudowie w sposób prawidłowy, potrzebne są specjalne otwory.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl