W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu CarKey polecane, ciekawostki Apple  Kilka dni temu do sieci za sprawą macrumors.com trafiły zrzuty ekranu CarKey, czyli funkcji zarządzania wirtualnymi kluczykami od samochodu. iOS134 kluczyk

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu CarKey

Kilka dni temu do sieci za sprawą macrumors.com trafiły zrzuty ekranu CarKey, czyli funkcji zarządzania wirtualnymi kluczykami od samochodu.

Od kilku tygodni wiadomo, że Apple pracuje nad nową funkcją CarKey , dzięki której możliwe będzie przekształcenie iPhone’a i Apple Watch w kluczyk NFC.

Jak widzicie poniżej wirtualne klucze podobnie jak w przypadku kart kredytowych będą dostępne w aplikacji Portfel. Po dodaniu klucza cyfrowego do aplikacji nie będzie już konieczne korzystanie z klucza fizycznego, a użytkownicy będą mogli otwierać, zamykać drzwi samochodu, a także uruchomić silnik.

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu CarKey polecane, ciekawostki Apple  Kilka dni temu do sieci za sprawą macrumors.com trafiły zrzuty ekranu CarKey, czyli funkcji zarządzania wirtualnymi kluczykami od samochodu. carkey

Wystarczy mieć iPhone’a lub zegarek Apple w pobliżu samochodu i uwierzytelnić się za pomocą Face ID. Ponadto CarKey działa w podobny sposób jak karty Transit Express, więc będzie możliwe także używanie funkcji nawet wtedy jak iPhone czy Apple Watch będzie miał rozładowaną baterię. Wiemy również, że Apple współpracuje z BMW, aby wprowadzić CarKey w niektórych samochodach firmy.

Nie wiemy, kiedy Apple planuje publicznie udostępnić CarKey, ale prawdopodobnie więcej na temat tego rozwiązania dowiemy się podczas prezentacji iOS 14.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry