OneTech30.03.2020
W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu CarKey

Kilka dni temu do sieci za sprawą macrumors.com trafiły zrzuty ekranu CarKey, czyli funkcji zarządzania wirtualnymi kluczykami od samochodu.

Od kilku tygodni wiadomo, że Apple pracuje nad nową funkcją CarKey , dzięki której możliwe będzie przekształcenie iPhone’a i Apple Watch w kluczyk NFC.

Jak widzicie poniżej wirtualne klucze podobnie jak w przypadku kart kredytowych będą dostępne w aplikacji Portfel. Po dodaniu klucza cyfrowego do aplikacji nie będzie już konieczne korzystanie z klucza fizycznego, a użytkownicy będą mogli otwierać, zamykać drzwi samochodu, a także uruchomić silnik.

Wystarczy mieć iPhone’a lub zegarek Apple w pobliżu samochodu i uwierzytelnić się za pomocą Face ID. Ponadto CarKey działa w podobny sposób jak karty Transit Express, więc będzie możliwe także używanie funkcji nawet wtedy jak iPhone czy Apple Watch będzie miał rozładowaną baterię. Wiemy również, że Apple współpracuje z BMW, aby wprowadzić CarKey w niektórych samochodach firmy.

Nie wiemy, kiedy Apple planuje publicznie udostępnić CarKey, ale prawdopodobnie więcej na temat tego rozwiązania dowiemy się podczas prezentacji iOS 14.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl