W smartfonach Xiaomi pojawił się nowy tryb - Pure Mode. Co to jest i jak z niego korzystać? ciekawostki xiaomi i tyb Pure Mode, Xiaomi, tryb Pure Mode, Pure Mode, jak dziala Pure Mode  Xiaomi zaczęło wprowadzać do swojej autorskiej powłoki MIUI ulepszony tryb bezpieczeństwa Pure Mode. Co to jest i jak z niego korzystać? xiaomi 1246x700

W smartfonach Xiaomi pojawił się nowy tryb – Pure Mode. Co to jest i jak z niego korzystać?

Xiaomi zaczęło wprowadzać do swojej autorskiej powłoki MIUI ulepszony tryb bezpieczeństwa Pure Mode. Co to jest i jak z niego korzystać?

Początkowo testowany w Chinach na urządzeniach z MIUI 13, teraz zaczął pojawiać się w innych krajach, w tym na wcześniejszych wersjach powłoki. Pure Mode bo o nim mowa pozwala chronić smartfon przed złośliwymi aplikacjami ze sklepu Play i i innych sklepów. Gdy nowy tryb jest włączony, wszystkie zainstalowane aplikacje przechodzą dodatkowe testy, które skutkują przyznaniem specjalnej oceny.

Pure Mode pojawia się na smartfonach po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji. Xiaomi planuje stopniowo dodawać ten tryb do wszystkich obecnych modeli. Nowy tryb można aktywować w ustawieniach systemu.

W smartfonach Xiaomi pojawił się nowy tryb - Pure Mode. Co to jest i jak z niego korzystać? ciekawostki xiaomi i tyb Pure Mode, Xiaomi, tryb Pure Mode, Pure Mode, jak dziala Pure Mode  Xiaomi zaczęło wprowadzać do swojej autorskiej powłoki MIUI ulepszony tryb bezpieczeństwa Pure Mode. Co to jest i jak z niego korzystać? XIaomiMi11 2

Gdy nowość jest włączona, wcześniej przetestowane aplikacje są instalowane bez pytania, podczas gdy nowe są skanowane i albo system zezwala, albo nie zezwala na instalację. Krótko mówiąc tryb po prostu sprawdza, czy w aplikacji nie ma złośliwego kodu, a także, jakie uprawnienia chce uzyskać aplikacja i czy nie ma żadnych zbędnych, które negatywnie wpływają na ochronę prywatności.

Nowość tworzy oceny także na podstawie opinii użytkowników. Jeśli ludzie skarżą się na nieprawidłowe działanie aplikacji, otrzyma ona niską ocenę, a MIUI odradzi jej instalację, aby nie narażać smartfona i danych osobowych lub finansowych na niebezpieczeństwo.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry