Krzysiek Borek18.11.2017
watchOS 4.2 i tvOS 11.2 beta 4 dostępne

Apple działa w niebywałym tempie, dopiero udostępniono trzecie wersje testowe wszystkich systemów operacyjnych, a wczoraj wieczorem pojawiły się kolejne.

Do tej pory nie doświadczyłem dwóch wersji testowych tego samego tygodnia, ale widocznie poprzednie mogły zawierać drobne lub większe błędy.

watchOS 4.2

Jeżeli macie zainstalowany profil testowy, musicie wejść w Ogólne → Uaktualnienia, aby rozpocząć aktualizację oprogramowania Apple Watch. Zegarek musi “siedzieć” na ładowarce, mieć przynajmniej w połowie naładowaną baterię i być w pobliżu sparowanego z nim iPhone’a. Dopiero wtedy będziecie mogli zaktualizować jego oprogramowanie.

Najważniejszą nowością jest Apple Pay Cash, usługa pozwalająca na wymianę gotówki między użytkownikami zegarków. Do tej operacji można używać wbudowanej w watchOS aplikacji Wiadomości, użytkownicy mogą przyjmować pieniędze i je wysyłać.

Poza Pay Cash nie ma nic nowego, więc reszta zmian ma prawdopodobnie związek z drobnymi poprawkami, których nie zauważymy na pierwszy rzut oka.

tvOS 11.2

Wywołanie aktualizacji również jest zależne od posiadania profilu testowego na Apple TV 4gen lub 4K. Zainstalujecie go za pomocą Xcode.

Zmian jest nie wiele poza wspomnianymi wcześniej.

Obecnie ciężko stwierdzić, dlaczego Apple zdecydowało się na udostępnienie kolejnej wersji testowej oprogramowania w tak krótkim odstępie czasowym.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek