Krzysiek Borek26.01.2018
watchOS 4.3 przywraca dostęp do przeglądania muzyki z iPhone’a

Wczoraj Apple udostępniło pierwszą wersję testową watchOS 4.3, a jedną z nowości jest dostęp do biblioteki muzycznej iPhone’a. Funkcja znikła w poprzednich edycjach systemu, ale wygląda na to, że wróciła do łask.

Przeglądanie to nie wszystko, ponieważ po aktualizacji można również odtwarzać w ten sposób muzykę. Ponadto możemy polubić dany utwór lub nie. Kolejnymi dodatkiem jest usuwanie muzyki bezpośrednio z biblioteki i zmiana źródła dźwięku, pod warunkiem, że mamy urządzenie AirPlay.

Podobna funkcja została usunięta z watchOS 4 we wrześniu zeszłego roku. Wtedy miała mniej do zaoferowania, ponieważ pozwalała przeglądać muzykę składowaną wyłącznie w pamięci zegarka. Sytuacja uległa częściowej poprawie dzięki wprowadzeniu strumieniowania muzyki wraz z wprowadzeniem do sprzedaży Apple Watch Series 3 LTE. Jednak wielu użytkowników nie mogło się pogodzić z brakiem dostępu do muzyki na swoich iPhone’each.

watchOS 3 pozwalał wyszukiwać piosenki na sparowanym z zegarkiem smartfonie za pomocą wbudowanej aplikacji Muzyka. Wtedy funkcja była zależna od pamięci wewnętrznej urządzenia, a strumieniowanie muzyki pomagało częściowo załatwić problem z mała ilością miejsca na pliki. Jednak strumieniowanie muzyki jest dostępne wyłącznie w modelu Series 3 z LTE, więc użytkownicy poprzednich do momentu wydania watchOS 4.3 nadal będą mieli problemy z kontrolowaniem muzyki.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek