Krzysiek Borek11.09.2019
watchOS 6 zostanie wydany w czwartek 19 września 2019 roku

watchOS 6 jest już na ostatniej prostej do wydania stabilnej wersji oprogramowania dla waszych zegarków. Nastąpi to 19 września, ale aktualizacja zostanie wydana później dla modeli Series 1 i 2.

Najpierw aktualizację otrzymają modele Series 3 i 4. Starsze Apple Watche dostaną aktualizację jeszcze tej jesieni, ale nie podano dokładnej daty udostępnienia. Ciekawe czym to jest spowodowane, ale prawdopodobnie ma to związek z przystosowaniem oprogramowania do działania na starszych modelach.

Nowe oprogramowanie wprowadzi szereg nowości i usprawnień. Pojawi się dedykowany App Store, który będziemy mogli przeglądać bezpośrednio na zegarku. Ponadto nie zabraknie nowych tarcz i pojawi się aplikacja mierząca siłę dźwięku.

Dzień później, 20 września zacznie się regularna sprzedaż Apple Watch Series 5, a obecnie można składać na niego zamówienia przedsprzedażowe.

watchOS 6 i Apple Watch Series 5 zostały zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji Apple. Poza nimi ujrzeliśmy też nowe modele iPhone’a i ceny nowych usług, czyli Apple TV + i Arcade.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS