watchOS 8.5 naprawia błąd bezpieczeństwa w Mail ciekawostki watchOS 8.5  Badacze bezpieczeństwa odkryli, że system watchOS 8.5 usuwa lukę w zabezpieczeniach aplikacji Mail, która może spowodować wyciek adresu IP użytkownika podczas pobierania zdalnych treści. mail 1 1300x700

watchOS 8.5 naprawia błąd bezpieczeństwa w Mail

Badacze bezpieczeństwa odkryli, że system watchOS 8.5 usuwa lukę w zabezpieczeniach aplikacji Mail, która może spowodować wyciek adresu IP użytkownika podczas pobierania zdalnych treści.

W ubiegłym roku okazało się, że funkcja ochrony prywatności poczty elektronicznej firmy Apple nie jest obsługiwana przez zegarek Apple Watch. Ochrona prywatności poczty to nowa funkcja wprowadzona w systemach iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, która ukrywa nasz adres IP, dzięki czemu nadawcy nie są w stanie ustalić naszej lokalizacji ani powiązać nawyków związanych z wiadomościami e-mail z innymi działaniami w sieci.

Zasadniczo funkcja ta kieruje całą zawartość pobieraną z aplikacji Poczta przez wiele serwerów proxy w celu usunięcia naszego adresu IP, a następnie przypisuje losowy adres IP odpowiadający naszemu ogólnemu regionowi, co powoduje, że nadawcy wiadomości e-mail widzą ogólne informacje zamiast konkretnych informacji o nas.

Dokumentacja prawna firmy Apple dotycząca funkcji Mail Privacy Protection wskazuje, że jest ona dostępna tylko dla urządzeń iPhone, iPad i Mac, ale badacze zabezpieczeń i programiści odkryli, że ponieważ zegarek Apple Watch nie ukrywa adresu IP odbiorcy, może on zagrozić ogólnemu bezpieczeństwu zapewnianemu przez funkcję Mail Privacy Protection.

watchOS 8.5 naprawia błąd bezpieczeństwa w Mail ciekawostki watchOS 8.5  Badacze bezpieczeństwa odkryli, że system watchOS 8.5 usuwa lukę w zabezpieczeniach aplikacji Mail, która może spowodować wyciek adresu IP użytkownika podczas pobierania zdalnych treści. applewatch8

Apple Watch pobiera zdalne treści, takie jak obrazy, korzystając z prawdziwego adresu IP odbiorcy, zarówno podczas odbierania powiadomienia pocztowego, jak i otwierania wiadomości e-mail, co oznacza, że nawet w przypadku użytkowników, którzy mają włączoną Ochronę prywatności poczty na telefonie iPhone, ich adres IP może zostać ujawniony.

Chociaż ochrona prywatności poczty jest funkcją dostępną wyłącznie w systemach iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, fakt, że samo otrzymanie powiadomienia o poczcie na zegarku Apple Watch może ujawnić adres IP użytkownika i ominąć ochronę prywatności poczty na innych urządzeniach, wydawał się być niedopatrzeniem. Teraz badacze odkryli, że firma Apple naprawiła ten problem w systemie watchOS 8.5.

Począwszy od systemu watchOS 8.5, przesyłanie zdalnych treści jest automatycznie blokowane na zegarku Apple Watch, a zamiast tego dostępna jest opcja bezpośredniego przesyłania treści. Użytkownicy mogą wybrać tę opcję dla wszystkich wiadomości e-mail lub tylko dla niektórych.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top