ios163rc

Ważna funkcja iCloud stała się dostępna dla wszystkich w iOS 16.3 RC

Wraz z wydaniem iOS 16.3 RC na początku tygodnia, Apple uruchomiło bardzo ważną funkcję iCloud dla wszystkich użytkowników. Co to takiego?

Apple ogłosiło, że rozszerza iCloud o bardzo ważną funkcję “Zaawansowana ochrona danych”. Nowość pojawiła się już w iOS 16.2, ale początkowo dostępna była tylko dla użytkowników iPhone w USA. Sytuacja się zmienia w iOS 16.3. Najnowsza wersja systemu aktywuje nowość i pozwala na ochronę danych wszystkim użytkownikom na całym świecie.

Co to robi funkcja i dlaczego jest nowa?

Przed zaawansowaną ochroną danych firma Apple szyfrowała tylko niektóre typy danych w usłudze iCloud, takie jak hasła i dane dotyczące zdrowia. Dzięki szyfrowaniu dostęp do tych informacji mają tylko zaufane urządzenia użytkowników. Jednak inne informacje przechowywane w usłudze iCloud, takie jak zdjęcia, wiadomości i kopie zapasowe urządzeń, nie zostały w pełni zaszyfrowane, co oznacza, że ​​Apple może uzyskać dostęp do Twoich informacji, jeśli zechce.

Zaawansowana ochrona danych zmienia to wszystko. Dzięki tej funkcji zdecydowana większość danych przechowywanych w chmurze jest w pełni zaszyfrowana, co oznacza, że ​​nikt nie uzyska dostępu do tych informacji. Tylko zaufane urządzenie może odszyfrować te informacje.

Jakie dane będą w pełni szyfrowane?

Dzięki zaawansowanej ochronie danych w iCloud szyfrowane są następujące typy danych:

  • Kopia zapasowa urządzenia
  • Kopia zapasowa wiadomości
  • Dysk iCloud
  • Zdjęcia
  • Przypomnienia
  • Zakładki Safari
  • Skróty Siri
  • Notatki głosowe
  • Karnety w aplikacji Wallet

Czy funkcja jest domyślnie włączona, a jeśli nie, to jak ją włączyć?

Zaawansowana ochrona danych nie jest domyślnie włączona. W niedawnym wywiadzie Craig Federighi wyjaśnił, że zaawansowana ochrona danych wymaga zgody użytkownika. Aby włączyć funkcję po prostu przejdź do Ustawień, iCloud i Zaawansowanej ochrony danych, włącz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Nowość do poprawnego działania wymaga minimum systemu w wersji iOS 16.3.

Jak i czy mogę z niej korzystać?

Zaawansowana ochrona danych jak wspomnieliśmy na wstępie jest dostępna dla wszystkich użytkowników posiadających minimum iOS 16.3.

Czy zaawansowana ochrona danych iCloud jest darmowa?

Tak, to usługa nie kosztuje. Zaawansowana ochrona danych to dodatkowa warstwa ochrony oferowana każdemu, kto ma konto iCloud, bez dodatkowych opłat.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top