Krzysiek Borek03.04.2018
wearOS pozwala sterować Apple Music za pomocą asystenta Google

Po aktualizacji aplikacji Android Wear i zmianie jej nazwy na wearOS wspominałem o możliwości kontroli Apple Music za pomocą asystenta Google.

Wtedy nie miałem aktywnej subskrypcji, ale zdecydowałem się na jej odnowienie i konfigurację funkcji.

Pamiętajcie, że musicie mieć aplikację mobilną Google Assistant, która jest niedostępna (przynajmniej na razie) w polskim App Store. Ja pobrałem aplikację zmieniając region App Store na Wielką Brytanię, dopiero wtedy mogłem to zrobić.

Konfiguracja funkcji jest banalnie prosta, bo wystarczy kolejno przejść do wearOS → Asystent Google → Ustawienia → Muzyka. Po wejściu w zakładkę znajdziemy aplikacje odpowiedzialne za strumieniowanie muzyki i będziemy mogli ustawić domyślną (Muzyka Google Play) lub skonfigurować Spotify albo Apple Music. Należy pamiętać, że konfiguracja wymaga aktywnej subskrypcji w jednej z usług, bez niej nic nie zrobimy.

Potem wystarczy uruchomić aplikację i wydać komendę asystentowi Google i bez problemów rozpocząć korzystanie z Apple Music. Bezpośrednio na zegarku otrzymamy również możliwość wyboru poprzedniego lub następnego utworu, co w przypadku korzystania z bezprzewodowych słuchawek sprawi, że nie będziemy musieli wyciągać iPhone’a z kieszeni, żeby wybrać ulubiony utwór.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek