winamp

Winamp powraca jako rewolucyjna platforma streamingowa

Winamp, kultowy odtwarzacz muzyki, powraca! Ale tym razem jako rewolucyjna platforma dla artystów i słuchaczy. Zobacz co się zmieni.

W tle tej inicjatywy stoi Grupa Llama, która opowiedziała o swoich ambitnych planach, które mają przyczynić się do przekształcenia przemysłu muzycznego.

Plan Grupy Llama zakłada, że 15 marca artyści otrzymają dostęp do usługi streamingowej Winampa, aby móc umieszczać tam swoje utwory. Natomiast 15 kwietnia platforma zostanie w pełni uruchomiona, a zwykłych użytkowników.

Jednym z kluczowych celów projektu jest przekształcenie sposobu dystrybucji muzyki i zmiana modelu biznesowego. Grupa Llama obiecuje, że dzięki Winampowi uda się przekształcić przemysł muzyczny, co oznacza, że artyści otrzymają znacznie bardziej elastyczne narzędzia do dystrybucji muzyki i zarabiania na słuchaniu niż te, które mają w innych podobnych serwisach.

Słuchacze otrzymają możliwość wykupienia specjalnej  subskrypcji i uzyskanie dzięki temu dostępu do tzw. Winamp Fanzone, czyli strefy, gdzie dostępne będą ekskluzywne treści. Artyści będą mogli samodzielnie wybrać koszt dostępu do swoich treści, w zależności od różnych czynników. Na przykład, starsze albumy i single mogą być tańsze, ale nowo wydane utwory będą droższe.

Winamp jako platforma steamingowa

Winamp powraca jako rewolucyjna platforma streamingowa ciekawostki winamp windows 10, winamp radio, winamp pobierz, winamp po polsku, winamp na Iphone, winamp na iOS, winamp jako platforma dla muzyków, winamp iPhone download, winamp fanzone, winamp download, winamp 2023, winamp 2022, Winamp, winam na android  Winamp, kultowy odtwarzacz muzyki, powraca! Ale tym razem jako rewolucyjna platforma dla artystów i słuchaczy. Zobacz co się zmieni. winamp1

Najważniejsze dla artystów jest to, że właściciele serwisu pobiorą prowizję w wysokości 15%, a 85% wpływów z abonamentu trafi bezpośrednio do artysty. W ten sposób Grupa Llama chce stworzyć platformę, która będzie bardziej korzystna, a jednocześnie przyciągnie jak najwięcej słuchaczy.

Poza subskrypcją, artyści będą mieli szansę zarabiać również na sprzedaży towarów oraz licencjonowaniu swoich utworów do użytku komercyjnego. Aplikacje Winampa będą dostępne na platformy desktopowe i mobilne wiosną tego roku, a także zostanie uruchomiona wersja internetowa usługi.

Reakcja na wieść o powrocie Winampa była bardzo pozytywna. Grupa Llama zapowiada, że platforma ta będzie miała znacznie większe możliwości niż klasyczny odtwarzacz Winamp, który przez lata cieszył się dużą popularnością.

Winamp na iPhone i Android

Winamp powraca jako rewolucyjna platforma streamingowa ciekawostki winamp windows 10, winamp radio, winamp pobierz, winamp po polsku, winamp na Iphone, winamp na iOS, winamp jako platforma dla muzyków, winamp iPhone download, winamp fanzone, winamp download, winamp 2023, winamp 2022, Winamp, winam na android  Winamp, kultowy odtwarzacz muzyki, powraca! Ale tym razem jako rewolucyjna platforma dla artystów i słuchaczy. Zobacz co się zmieni. winamp2

Jak czytamy na stronie producenta aplikacja Winamp już niebawem ma pojawić się także na iPhone i iPad oraz na smartfony z systemem Android. Oczywiście, gdy tylko to nastąpi damy Wam znać.

A czy ktoś z Was miał przyjemność korzystania z Winampa? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. jesteśmy bardzo ciekawi.

Czytaj także:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top