windows

Windows Defender trafia do systemów iOS, iPadOS i macOS

Firma Microsoft udostępniła nową aplikację Microsoft Defender do zabezpieczania komputerów w systemach iOS i macOS.

Nazwa programu Microsoft Defender pochodzi od narzędzia antywirusowego stosowanego od lat przez firmę w systemie Windows, ale w tym przypadku jest to zupełnie nowa, wieloplatformowa aplikacja, która ma oferować prostszy pulpit nawigacyjny zabezpieczeń, zarówno jako ochronę antywirusową, jak i dodatkowe zabezpieczenia.

Windows Defender trafia do systemów iOS, iPadOS i macOS ciekawostki microsoft Defender, defender w mac aop store, Defender na ios  Firma Microsoft udostępniła nową aplikację Microsoft Defender do zabezpieczania komputerów w systemach iOS i macOS. def1

Program Microsoft Defender jest dostępny dla subskrybentów usługi Microsoft 365 Personal i Family, a jego funkcjonalność różni się w zależności od platformy. Na przykład w systemach iOS i iPadOS nie ma ochrony antywirusowej, a aplikacja oferuje ochronę przed phishingiem internetowym oraz pulpit nawigacyjny z alertami dotyczącymi innych urządzeń.

W systemach Android i macOS program Microsoft Defender obejmuje ochronę antywirusową i możliwość skanowania w poszukiwaniu złośliwych aplikacji. Aplikacja skanuje również łącza, zapewniając ochronę przed phishingiem internetowym. Program Microsoft Defender w systemie Windows działa raczej jak pulpit nawigacyjny, a nie próbuje zastąpić wbudowanej aplikacji Zabezpieczenia systemu Windows. W systemie macOS program Microsoft Defender zawiera również alerty i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa wielu urządzeń.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w App Store.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry