Krzysiek Borek16.03.2018
Wistron używał części bez certyfikatu podczas składania iPhone’a 8 Plus

Produkcja masowa iPhone’a 8 Plus to z pewnością nie łatwe przedsięwzięcie i podwykonawcy muszą używać oryginalnych części. Problem w tym, że Wistron postawił na części zamienne bez certyfikatów Apple.

Apple po rozpoznaniu sprawy od razu wstrzymało produkcję iPhone’a 8 Plus. Wistron nie zabrał głosu w tej sprawie, a wstrzymanie produkcji trwało tylko 2 tygodnie.

Wistron zdecydował się na użycie zamienników części odpowiedzialnych za utrzymanie wodo i pyłoodporności iPhone’a 8 Plus. Zamówione przez nich elementy były pozbawione certyfikatu Apple i właśnie z tego powodu wstrzymano produkcję, choć mówi się, że trwało to krócej niż dwa tygodnie.

Podwykonawca podszedł do sprawy poważnie i z pracą pożegnało się wielu pracowników na wysokich stanowiskach. Ponadto Wistron nie jest pierwszym wyborem Amerykanów podczas produkcji iPhone’a, ponieważ większość z nich produkuje wyłącznie Foxconn.

Nie wiem do końca, jak Apple wybiera podwykonawców i o co chodzi z certyfikatami dla poszczególnych elementów składowych iPhone’a. Nie zmienia to jednak faktu, że to kolejny problem Apple po wycieku kluczy iBoot i tych odpowiedzialnych za baseband w wybranych modelach smartofna giganta z Cupertino.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek