chrome 1

Włączenie tej opcji w Chrome “ochłodzi” Twój komputer i wydłuży czas pracy baterii

Od kilku lat Google naciska na to, by Chrome było jak najlepsza przeglądarką, ale w przypadku przeglądarki desktopowej opcje firmy są ograniczone.

Ograniczenia spowodowane są tym, że Microsoft i Apple nie pozwolą aplikacjom firm trzecich na zmianę ustawień systemowych, które wpływają na wydajność sieci.

Mimo to Google nadal eksperymentuje z energooszczędnością Chrome’a i do nowych wersji testowych przeglądarki dodało ustawienie Quick Intensive Timer Throttling, które skraca czas zamrażania kart w tle z 5 minut na 10 sekund. Dzięki temu strony otwarte w tle “zamarzają się” znacznie szybciej, przez co zużywają mniej zasobów.

Włączenie tej opcji w Chrome "ochłodzi" Twój komputer i wydłuży czas pracy baterii ciekawostki Chrome  Od kilku lat Google naciska na to, by Chrome było jak najlepsza przeglądarką, ale w przypadku przeglądarki desktopowej opcje firmy są ograniczone. chrome 1

Testy wykazały, że to ustawienie zmniejsza zużycie pamięci RAM i procesora. Dzięki temu komputer nie nagrzewa się tak bardzo, a w przypadku laptopów i tabletów następuje również wydłużenie czasu pracy na baterii.

Ustawienie Quick Intensive Timer Throttling jest obecnie dostępne w testowych wersjach Chrome (Canary i Dev). Aby ją włączyć, przejdź do

chrome://flags/#quick-intensive-throttling-after-loading

wybierz Enabled i kliknij Relaunch, aby ponownie uruchomić przeglądarkę. Jeśli po jego włączeniu przeglądarka lub komputer stają się niestabilne – wyłącz opcję. Możliwe, że w przyszłości zmiana ta zostanie prowadzona w stabilnym buildzie Chrome.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top