OneTech20.01.2021
Właściciele AirPods Max narzekają na szybkie rozładowywanie się słuchawek

Właściciele nowych nausznych słuchawek Apple AirPods Max narzekają na nadmierne zużycie baterii, gdy gadżet nie jest używany i znajduje się w specjalnym etui.

Według użytkowników AirPods Max rozładowują się w nocy o 10-12%, a w niektórych przypadkach bateria spada nawet o 30% w ciągu dnia, gdy nikt nie korzysta ze słuchawek.

Problem z rozładowaniem baterii AirPods Max jest najprawdopodobniej spowodowany nieprawidłowym przejściem zestawu słuchawkowego w tryb niskiego zużycia energii. Dodatkowo w słuchawkach brakuje przycisku zasilania, więc nie da się ich wyłączyć.

Samo Apple zauważa w dokumencie wsparcia, że ​​AirPods Max automatycznie przechodzą w tryb niskiego zużycia energii po pięciu minutach bezczynności. Pozostawione same, słuchawki douszne powinny pozostać w trybie niskiego poboru mocy przez trzy dni, po czym przejdą w tryb bardzo niskiego poboru mocy, który wyłącza Bluetooth i Find My.

Niektórzy użytkownicy uważają, że problem może wynikać z tego, że AirPods Max nie odłączają się od iPhone’a po umieszczeniu w etui lub po przejściu w tryb niskiego zużycia energii.

Jest prawdopodobne, że Apple wkrótce wyda aktualizację oprogramowania układowego dla AirPods Max, która naprawi problem z przejściem w tryb hibernacji.


Nowości w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Sztuczki i triki

Nowe funkcje

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl