Właściciele iPhone'ów nie chcą instalować iOS 15. Dlaczego? ciekawostki iOS 15  iOS 15 jest instalowany znacznie mniej aktywnie niż poprzednie wersje systemu operacyjnego. Donosi o tym Apple Insider, powołując się na oficjalne dane firmy. ios15 1 1300x700

Właściciele iPhone’ów nie chcą instalować iOS 15. Dlaczego?

iOS 15 jest instalowany znacznie mniej aktywnie niż poprzednie wersje systemu operacyjnego. Donosi o tym Apple Insider, powołując się na oficjalne dane firmy.

Według nich na początku 2021 r. tylko trzy czwarte iPhone’ów wydanych w ciągu ostatnich czterech lat zostało zaktualizowanych do systemu iOS 15.

Do grudnia 2020 r. 81% modeli wydanych w poprzednich czterech latach korzystało z systemu iOS 14, który został wydany zaledwie dwa miesiące wcześniej. W przypadku iOS 15 system jest zainstalowany tylko na 63% kompatybilnych urządzeń. Okazuje się, że obecną wersję instalował jeszcze mniejszy procent użytkowników, dla których jest dostępna aktualizacja. To dziwne, ponieważ iOS 15 ma niewiele błędów w stosunku do swoich poprzedników.

Właściciele iPhone'ów nie chcą instalować iOS 15. Dlaczego? ciekawostki iOS 15  iOS 15 jest instalowany znacznie mniej aktywnie niż poprzednie wersje systemu operacyjnego. Donosi o tym Apple Insider, powołując się na oficjalne dane firmy. iOS15 10 2

Dlaczego tak się dzieje?

Może to wynikać z wielu zmian. Na przykład w Safari pasek adresu znajduje się teraz na dole, a nie na górze. Można to zmienić, ale być może takie innowacje nie podobają się użytkownikom.

Apple jednak nie martwi się tymi liczbami. Tempo wdrażania obecnej wersji iOS wciąż wyprzedza Androida. W zeszłym roku Google poinformowało, że 24,2% korzysta z Androida 11, 18,2% z Androida 9, 13,7% z Androida 8, a tylko 26,5% z obecnego Androida 12.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top