macbookpro2023

Właściciele nowych Maców z M3 skarżą się na nietypowy problem

W sieci rozgorzała dyskusja na temat nowych Maców z procesorami M3 – okazuje się, że nie wszystko jest tak jak być powinno z ich oprogramowaniem.

Właściciele nowych komputerów z procesorami M3  po otwarciu pudełek, napotykają na zaskakującą przeszkodę. Mianowicie, ich sprzęt domyślnie działa na macOS Ventura 13.5, który jest już niestety przestarzały. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale…

Choć system Ventura 13.5 miał swoją premierę miała w lipcu, to od tego czasu Apple wypuściło aktualizacje i nowszą wersję systemu – macOS Sonoma 14. Wszystko wskazuje na to, że komputery mogły leżeć w magazynach od lipca czekając na swoją kolej do wysłania.

Właściciele nowych Maców z M3 skarżą się na nietypowy problem ciekawostki macOS Sonoma, MacBook z M3, M3, błąd  W sieci rozgorzała dyskusja na temat nowych Maców z procesorami M3 – okazuje się, że nie wszystko jest tak jak być powinno z ich oprogramowaniem. macbookpro 2023

Normalnie, zakup komputera ze starszą wersją systemu nie byłoby większym kłopotem, ale tym razem sytuacja jest inna – próba aktualizacji do najnowszej wersji kończy się błędem. Zamiast przejść płynnie do nowszej wersji, użytkownicy dostają komunikaty, że ich system jest już aktualny lub że nowa wersja nie jest dostępna. Co więcej, MacRumors podaje, że chwilowym wyjściem z sytuacji jest manualne pobranie narzędzia Apple Install Assistant, które umożliwi aktualizację do macOS Sonoma 14.1. Ale, zważywszy na to, że nie jest to standardowa procedura, może to być nie lada wyzwanie dla przeciętnego użytkownika.

Poza tym @aaronp613 na Twitterze zauważył, że są jeszcze inne rzeczy – Apple wypuściło dedykowane wersje Rosetta i Safari specjalnie pod Ventura 13.5, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Ciekawostką jest fakt, że problem ten dotyka tylko podstawowych modeli z chipami M3. Bardziej zaawansowane wersje z M3 Pro i M3 Max nie mają takich problemów.

Jeśli więc sam jesteś posiadaczem nowego MacBooka Pro lub iMaca z M3 i masz problem z aktualizacją śmiało napisz o tym w komentarzach. Każda informacja może być na wagę złota dla kogoś, kto właśnie boryka się z tym samym problemem. Jakiej wersji systemu używa teraz twój Mac? Czy udało ci się znaleźć jakieś obejście tego problemu? Pisząc poniżej  może pomóc w wypracowaniu skutecznej strategii radzenia sobie z tym problemem.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 165

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top