woox 10

WOOX R6113 – niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu

Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku.

W dzisiejszych czasach istnieją opcje, jeśli chcesz uczynić “głupie” urządzenie nieco “inteligentnym”. Na przykład, aby zmniejszyć zużycie energii można je po prostu zdalnie włączać i wyłączać. Możliwe jest również, aby urządzenia włączały się lub wyłączały o określonej godzinie. Albo wyłączyć je po określonym wejściu, np. z czujnika ruchu lub światła. Wszystkie te rodzaje opcji są możliwe z Woox Smart Plug R6113.

Czym jest inteligentne gniazdko?

Inteligentne gniazdko umieszczasz w gniazdku pomiędzy urządzeniem. Gadżet łączy się z siecią Wi-Fi, a następnie może być sterowany za pomocą aplikacji lub komend głosowych. Zamiast więc wstawać cały czas, by włączyć lampę, można to zrobić na przykład z wygodnego fotela.

Co ważniejsze, można łatwo wyłączyć zdalnie jedno lub więcej urządzeń, które w przeciwnym razie mogłyby zużywać niepotrzebnie prąd. Na przykład umieść gniazdo przed tradycyjną listwą  prądową i ustaw tak, aby wyłączało się, gdy wychodzisz z domu do pracy,  a dzięki temu Twój rachunek za prąd będzie nieco mniejszy. Krótko mówiąc, Woox Smart Plug to idealne rozwiązanie do zmniejszenia zużycia energii.

Zawartość pudełka

WOOX R6113 - niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu recenzje, ciekawostki Woox Smart Plug Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku. woox 6

W środku oprócz samego urządzenia znajduje się tylko instrukcja obsługi. Z zewnątrz widzimy zdjęcia produktu, a także informacje, że gniazdko może być używane z Google Home i Alexą. Tutaj również zaznaczono, że potrzebna jest aplikacja WooxHome.

WOOX R6113 - niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu recenzje, ciekawostki Woox Smart Plug Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku. woox 7

Kształt samego gniazda jest bardzo ładny i jest przystosowane do wtyczek z uziemieniem. Na górze znajduje się także fizyczny przycisk on/off, który zmienia kolory w zależności od trybu pracy.

Instalacja i montaż inteligentnego gniazdka Woox Smart

WOOX R6113 - niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu recenzje, ciekawostki Woox Smart Plug Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku. woox 5

Dzięki aplikacji instalacja jest bardzo prosta. Po założeniu konta Woox Home (jeśli jeszcze go nie masz) wystarczy kilka prostych czynności. Instrukcja montażu  przedstawiona jest w formie graficznej krok po kroku, więc każdy sobie poradzi z montażem bez najmniejszych problemów.

Należy tutaj zaznaczyć, że inteligentne wtyczki działają tylko na częstotliwości 2,4 GHz. Urządzenia te bowiem nie potrzebują wysokiej prędkości ani dużej przepustowości, więc nie uważamy tego za bardzo dużą wadę.

Cechy charakterystyczne Woox Smart Plug

WOOX R6113 - niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu recenzje, ciekawostki Woox Smart Plug Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku. woox 4

W aplikacji można tworzyć harmonogram, aby podłączone urządzenie włączało się na przykład o godzinie 8 każdego ranka. Są tutaj także takie rzeczy jak timer. Poręczna jest funkcja tworzenia wirtualnego “domu”, do którego można dodawać współlokatorów. Mogą oni wtedy również sterować inteligentnymi wtyczkami z własnych smartfonów. (I uniemożliwia osobom, które są na twoim wifi, ale nie są współlokatorami, robienie tego samego).

Bardzo fajną rzeczą jest możliwość kontroli zużycia prądu. Jest to ogromny plus, który bardzo nam przypadł do gustu.

WOOX R6113 - niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu recenzje, ciekawostki Woox Smart Plug Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku. woox 3

Zużycie energii jak widzicie powyżej pojawia się w odpowiedniej sekcji w aplikacji.

Specyfikacja

 • Wymiary produktu: 55x55x81,6mm
 • Waga netto: 82 gram
 • Materiał: ABS + PC
 • Ognioodporność: UL94 V-0 750°C OGNIOODPORNY
 • Ochrona przed wnikaniem (IP): STOPIEŃ OCHRONY IP20
 • Maksymalne obciążenie mocy: 3680 w
 • Napięcie wejściowe: 16A, 100 ~ 230V AC
 • Moduł WiFi: CB2S
 • Standard netto: IEEE 802.11b/g/n WiFi i Bluetooth 4.2
 • Moc transmisji: 18,88 dBm
 • Częstotliwość bezprzewodowa: 2,412 ~ 2,472 GHz
 • Zakres połączeń (otwarta przestrzeń): 30 metrów
 • Temperatura pracy: -10°C ~ +45°C
 • Wilgotność robocza: 0 ~ 95% WILGOTNOŚCI WZGLĘDNEJ
 • Obsługa sterowania głosowego: Asystent Google, Amazon Alexa
 • Kolor obudowy: Biały
 • Kolor przycisku: Biały
 • Kolor diody LED WiFi: Niebieski
 • Kolor diody LED przycisku zasilania: Czerwony

Podsumowanie

WOOX R6113 - niedrogie inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia prądu recenzje, ciekawostki Woox Smart Plug Chcesz sterować urządzeniami w swoim domu za pomocą głosu lub smartfona? Inteligentne gniazdko firmy Woox jest przystępnym krokiem w tym kierunku. woox 9

Woox Smart Plug R6113 to inteligentne gniazdko w rozsądnej cenie ze sporą ilością dodatkowych funkcji i możliwością kontroli zużycia energii. Urządzenie do prawidłowego działania nie wymaga żadnych bramek czy innych rozwiązań. Wystarczy router z Wi-Fi i to wszystko. Dzięki aplikacji można łatwo sprawić, by inteligentne wtyczki współpracowały z innymi aplikacjami i produktami smart home. Więcej na temat urządzenia możecie przeczytać na stronie producenta – tutaj.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top