Krzysiek Borek14.12.2016
Wskaźnik czasu działania baterii w macOS Sierra 10.12.2 jest dostępny w monitorze aktywności

Najnowsza wersja macOS Sierra 10.12.2 jest pozbawiona wskaźnika czasu działania baterii, ale na szczęście można sprawdzić to w inny sposób, wystarczy wybrać monitor aktywności, zamiast sięgać po oprogramowanie firm trzecich.

Sierra ma wbudowany monitor aktywności dostępny w zakładce narzędzia, właśnie tam możemy sprawdzić pozostały czas działania, ale trzeba to odnaleźć w ustawieniach systemowych. Wystarczy wejść w folder Inne dostępny w Launchpadzie, a potem udać się do zakładki Zasilanie w Monitorze Aktywności. Następnie trzeba poczekać na odświeżenie informacji „ Pozostały czas”.

Funkcja jest dostępna na wszystkich (nowych) MacBookach Pro z Touch Barem, a także w najnowszej wersji macOS Sierra, która niedawno została udostępniona wszystkim użytkownikom komputerów Apple. Pamiętajcie, że wyniki mogą się różnić i właśnie dlatego producent stwierdził, że funkcja nie jest potrzebna w oprogramowaniu dla komputerów.

Monitor aktywności podaje dokładniejsze informacje, więc może dlatego usunięto wskaźnik z miejsca ikony baterii. Mam nadzieję, że w przyszłości to właśnie Monitor aktywności zastąpi wskaźnik i nadal będziemy mieli dostęp do najważniejszej dla wielu użytkowników informacji.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek