iOS 17.2

Wspólne playlisty Apple Music nie pojawią się w iOS 17.2

Nadchodząca aktualizacja systemu iOS 17.2 nie wprowadzi nowości o której było głośno kilka tygodni temu – wspólnych playlist Apple Music.

Zacznijmy jednak od początku. Funkcja wspólnych list odtwarzania Apple Music została po raz pierwszy zaprezentowana podczas konferencji WWDC w czerwcu tego roku. Obiecano wtedy, że zostanie ona dodana do systemu iOS jeszcze w tym roku. Początkowo, wydawało się, że Apple dotrzyma obietnicy, gdyż wspomniana funkcja pojawiła się w pierwszej wersji beta iOS 17.2. Jednak, w czwartej wersji beta tego systemu, funkcjonalność ta została niespodziewanie usunięta.

Pojawia się pytanie, dlaczego Apple zdecydowało się na tak radykalny krok. Według źródeł takich jak 9to5Mac, przyczyną mogły być obawy związane z potencjalnym nadużywaniem tej funkcji i spamem. Wydaje się, że firma z Cupertino pracuje nad sposobami rozwiązania tych problemów, w tym nad wprowadzeniem ograniczeń dotyczących liczby „oczekujących żądań”, jakie może posiadać właściciel playlisty. Te działania mają na celu zapewnienie, że nowa funkcjonalność będzie bezpieczna i przyjazna dla użytkowników.

Wspólne playlisty Apple Music nie pojawią się w iOS 17.2 ciekawostki iOS 17.2  Nadchodząca aktualizacja systemu iOS 17.2 nie wprowadzi nowości o której było głośno kilka tygodni temu - wspólnych playlist Apple Music. AppleMusic

Niemniej jednak, pomimo trwających prac nad ulepszeniem tej funkcji, nie zostanie ona uwzględniona w najnowszej aktualizacji iOS 17.2. Apple już opublikowało szczegółowe informacje dotyczące tej wersji i niestety nie ma w nich wzmianki o wspólnych playlistach. To oznacza, że użytkownicy będą musieli poczekać na tę funkcję przynajmniej do kolejnej dużej aktualizacji systemu.

Co więcej, iOS 17.2 prawdopodobnie będzie ostatnią znaczącą aktualizacją iPhone’ów w tym roku. Możliwe, że pojawi się jeszcze dodatkowa aktualizacja skoncentrowana na naprawie błędów, ale nie należy spodziewać się w niej żadnych istotnych nowych funkcji. Wszystko wskazuje na to, że Apple zachowa wszelkie znaczące nowości dla iOS 17.3.

Pierwsza beta iOS 17.3 może zostać udostępniona jeszcze przed końcem roku, ale szeroka publiczność będzie mogła z niej skorzystać dopiero w przyszłym roku. To oznacza, że użytkownicy Apple Music, którzy z niecierpliwością oczekiwali na możliwość współdzielenia playlist, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzach.

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 153

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top