OneTech29.07.2019
Wszystkie przyszłoroczne iPhone’y z obsługą sieci 5G

Najbardziej wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo, uważa, że ​​w 2020 r. wszystkie trzy nowe iPhone’y otrzymają wsparcie sieci 5G. Wcześniej Kuo mówił tylko o dwóch urządzeniach.

Zdaniem Kuo w ostatnim czasie sytuacja sieci 5G uległa nieco zmianie. Kilku producentów Androida zaoferuje już swoje smartfony z 5G, więc za rok urządzenie 4G będzie uważane za „stare”. Apple nie może ryzykować i dlatego musi wprowadzić obsługę sieci 5G w trzech nowych iPhone’ach.

Kuo nie wie jeszcze, czy Apple wyda także telefon 5G bez technologii mmWave dla niektórych specyficznych rynków, takich jak Chiny, gdzie obsługiwane są tylko sieci poniżej 6 GHz. Obecnie firma koncentruje się na tworzeniu uniwersalnego urządzenia, które może działać w większości sieci 5G na całym świecie. Nie wiadomo zatem, czy firma będzie w stanie opracować do 2020 r. konkretny model dla sieci poniżej 6 GHz.

Kuo potwierdza, że ​​linia 2020 będzie składała się z iPhone’a z wyświetlaczami OLED 6,7, 6,1 i 5,4 cala, które będą miały mniejsze wcięcie w ekranie dla kamery TrueDepth.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl