Wszystkie zmiany wprowadzone w powiadomieniach w iOS 12 polecane, ciekawostki   iOS 12 ma wiele nowości, których brakuje w obecnie dostępnej wersji 11.4.1. Chyba najwięcej zmian można ujrzeć w przypadku powiadomień, choć ich grupowanie to nie jedyna nowość. IOS12 1

Wszystkie zmiany wprowadzone w powiadomieniach w iOS 12

iOS 12 ma wiele nowości, których brakuje w obecnie dostępnej wersji 11.4.1. Chyba najwięcej zmian można ujrzeć w przypadku powiadomień, choć ich grupowanie to nie jedyna nowość.

Wprowadzone przez Apple zmiany pozwalają na szerszą interakcję z powiadomieniami, możemy wybrać czy będą grupowane, wysyłane po cichu lub wyłączone. Wszystkie zmiany możemy wprowadzać w dowolnej chwili bez konieczności wchodzenia do ustawień powiadomień (no może poza włączeniem grupowania).

Grupowanie powiadomień

Pierwszy raz grupowanie powiadomień pojawiło się za czasów iOS 9 i wg mnie działało bardzo dobrze. Problem w tym, że kolejna wersja iOS całkowicie ich nas pozbawiła. Na szczęście iOS 12 na nowo wprowadza grupowanie powiadomień dla użytkowników iPhone’a i iPada.

W momencie uzyskania wielu powiadomień pojawi się ich stos, dopiero po stuknięciu będziemy mogli podejrzeć każde powiadomienie z osobna lub wrócić do wyświetlania stosu. Po stuknięciu na X możemy usunąć wszystkie powiadomienia lub każde z osobna.

Wszystkie zmiany wprowadzone w powiadomieniach w iOS 12 polecane, ciekawostki   iOS 12 ma wiele nowości, których brakuje w obecnie dostępnej wersji 11.4.1. Chyba najwięcej zmian można ujrzeć w przypadku powiadomień, choć ich grupowanie to nie jedyna nowość. IMG 2640

W ustawieniach skonfigurujemy znacznie więcej, przede wszystkim typ grupowania powiadomień ze względu na aplikację. Poza tym można też wyłączyć grupowanie powiadomień.

Szybka konfiguracja

To również przydatna funkcja, ponieważ możemy częściowo skonfigurować zachowanie powiadomień bez konieczności przechodzenia do Ustawień.

Wystarczy przesunąć palcem po wybranym powiadomieniu, a wtedy pojawią się nowe opcje, są to Zarządzaj, Pokaż i Wymaż.

Wszystkie zmiany wprowadzone w powiadomieniach w iOS 12 polecane, ciekawostki   iOS 12 ma wiele nowości, których brakuje w obecnie dostępnej wersji 11.4.1. Chyba najwięcej zmian można ujrzeć w przypadku powiadomień, choć ich grupowanie to nie jedyna nowość. IMG 2644

Najważniejszą z nich jest zarządzanie, ponieważ dzięki niemu możemy włączyć ciche powiadomienie, wyłączyć je lub szybko przejść do ustawień. Po włączeniu cichych powiadomień możemy z powrotem włączyć powiadomienia z alertami, które mieliśmy przez włączeniem “wyciszenia” powiadomień.

Wszystkie zmiany wprowadzone w powiadomieniach w iOS 12 polecane, ciekawostki   iOS 12 ma wiele nowości, których brakuje w obecnie dostępnej wersji 11.4.1. Chyba najwięcej zmian można ujrzeć w przypadku powiadomień, choć ich grupowanie to nie jedyna nowość. IMG 2645

Konfigurację powiadomień można również wywołać za pomocą 3D Touch, pod warunkiem, że wasz iPhone je posiada.

Wyświetlanie ilości powiadomień w “Czas przed ekranem”

Czas przed ekranem to kolejna nowość przygotowana przez Amerykanów, pozwalająca użytkownikowi monitorować jego użytkowanie urządzenia mobilnego.

Funkcja pozwala dobrze przejrzeć ilość otrzymanych powiadomień z używanych przez użytkownika aplikacji. Dzięki temu możemy je wyłączyć pod warunkiem, że nie są nam potrzebne.

Wszystkie zmiany wprowadzone w powiadomieniach w iOS 12 polecane, ciekawostki   iOS 12 ma wiele nowości, których brakuje w obecnie dostępnej wersji 11.4.1. Chyba najwięcej zmian można ujrzeć w przypadku powiadomień, choć ich grupowanie to nie jedyna nowość. IMG 2641

Wgląd we wszystkie dane otrzymamy przechodząc do Ustawienia ? Czas przed ekranem. Ponadto możemy podejrzeć ilość powiadomień z ostatnich 24 godzin lub całego tygodnia w zależności od naszych preferencji.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top