icloud 1

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej funkcji “zaawansowana ochrona danych” firmy Apple

Apple ogłosiło, że rozszerza szyfrowanie typu end-to-end na inne typy danych w iCloud za pomocą funkcji o nazwie Zaawansowana ochrona danych.

Apple iCloud to usługa oferowana przez firmę Apple, która umożliwia użytkownikom przechowywanie plików, takich jak zdjęcia, dokumenty, aplikacje i inne dane, w chmurze. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich plików z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, takiego jak komputer, telefon komórkowy lub tablet. iCloud także umożliwia użytkownikom współdzielenie swoich plików z innymi osobami oraz synchronizację danych między różnymi urządzeniami.

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej funkcji "zaawansowana ochrona danych" firmy Apple ciekawostki zaawansowana ochrona danych icloud, ja działa zaawansowana ochrona danych icloud, co to jest zaawansowana ochrona danych icloud  Firma Apple ogłosiła, że rozszerza szyfrowanie typu end-to-end na inne typy danych przechowywanych w iCloud za pomocą funkcji o nazwie Zaawansowana ochrona danych. dane 1

Dzięki nowej zmianie jeszcze więcej rodzajów danych przechowywanych w iCloud będzie w pełni zaszyfrowanych. Aby lepiej zrozumieć, czym jest nowa funkcja, jak działa i nie tylko, przeczytaj ten krótki post, który zawiera odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących zaawansowanej ochrony danych.

Co to robi funkcja i dlaczego jest nowa?

Przed zaawansowaną ochroną danych firma Apple szyfrowała tylko niektóre typy danych w usłudze iCloud, takie jak hasła i dane dotyczące zdrowia. Dzięki szyfrowaniu dostęp do tych informacji mają tylko zaufane urządzenia użytkowników. Jednak inne informacje przechowywane w usłudze iCloud, takie jak zdjęcia, wiadomości i kopie zapasowe urządzeń, nie zostały w pełni zaszyfrowane, co oznacza, że ​​Apple może uzyskać dostęp do Twoich informacji, jeśli zechce. Zaawansowana ochrona danych zmieni to wszystko. Dzięki tej funkcji zdecydowana większość danych przechowywanych w chmurze będzie w pełni zaszyfrowana, co oznacza, że ​​nikt poza firmą Apple, organami ścigania ani rządami nie uzyska dostępu do tych informacji. Tylko zaufane urządzenie może odszyfrować te informacje.

Jakie dane będą w pełni szyfrowane?

Dzięki zaawansowanej ochronie danych w iCloud będą szyfrowane następujące typy danych:

  • Kopia zapasowa urządzenia
  • Kopia zapasowa wiadomości
  • Dysk iCloud
  • Zdjęcia
  • Przypomnienia
  • Zakładki Safari
  • Skróty Siri
  • Notatki głosowe
  • Karnety w aplikacji Wallet

Czy funkcja jest domyślnie włączona, a jeśli nie, to jak ją włączyć?

Zaawansowana ochrona danych nie będzie domyślnie włączona. W niedawnym wywiadzie Craig Federighi wyjaśnił, że zaawansowana ochrona danych wymaga zgody użytkownika. Aby włączyć funkcję po prostu przejdź do Ustawień, iCloud i Zaawansowanej ochrony danych, włącz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Nowość do poprawnego działania wymaga minimum systemu w wersji iOS 16.2.

Jak i czy mogę z niej korzystać?

Jeszcze nie. Zaawansowana ochrona danych zostanie wdrożona dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych do końca tego miesiąca. Pozostała cześć użytkowników na całym świecie na uruchomienie usługi musi poczekać do początku roku 2023. Konkretna data startu nie są znane.

Czy zaawansowana ochrona danych iCloud jest darmowa?

Tak, to usługa nie kosztuje. Zaawansowana ochrona danych to dodatkowa warstwa ochrony oferowana każdemu, kto ma konto iCloud, bez dodatkowych opłat.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top