iphone15 1

Wszystko o aparatach w iPhone 15 i iPhone 15 Pro

Oficjalna prezentacja serii iPhone 15 za niecały tydzień, a my już wiemy wszystko na temat aparatów w najnowszych smartfonach firmy Apple.

Do sieci wyciekły kluczowych informacje dotyczących aparatów w nowej linii iPhone 15. Poniżej znajdziecie szczegółowe dane na temat specyfikacji aparatu w czterech wersjach urządzenia: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max (Ultra). Oto najważniejsze z nich.

Aparaty w iPhone 15 | iPhone 15 Pro

Wszystko o aparatach w iPhone 15 i iPhone 15 Pro ciekawostki iphone 15 pro max aparat, iphone 15 pro aparaty, iphone 15 pro aparat, iphone 15 pro, iphone 15 jaki aparat, iphone 15 aparat peryskopowy, iPhone 15, aparat w iPhone 15 pro max, aparat w iPhone 15  Oficjalna prezentacja serii iPhone 15 za niecały tydzień, a my już wiemy wszystko na temat aparatów w najnowszych smartfonach firmy Apple. iPhone15 2

Jeśli chodzi o modele podstawowe, iPhone 15 i 15 Plus, wyposażone będą one w główny moduł aparatu o rozdzielczości 48 MP, z przysłoną ƒ/1,6. Sensor tego modułu pochodzić ma od japońskiego giganta, Sony. Wprowadzenie nowego sensora ma zaowocować zdjęciami o wyższej jakości i szczegółowości w porównaniu z poprzednią generacją. Co więcej, nowy sensor ma być bardziej wydajny energetycznie. Urządzenia te nie będą jednak wyposażone w teleobiektyw, co może być pewnym ograniczeniem dla entuzjastów fotografii. Moduł ultraszerokokątny pozostaje niezmieniony w stosunku do ubiegłorocznych modeli, z rozdzielczością 12 MP i przysłoną ƒ/2,4. Jest to opcja bardziej przeciętna, przeznaczona głównie do rzadziej wykorzystywanych, artystycznych ujęć.

W przypadku bardziej zaawansowanych modeli, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Mac (Ultra), główny moduł aparatu będzie również miał 48 MP, ale z inną przysłoną – ƒ/1,78. Co ciekawe, ten model użyje ubiegłorocznego sensora Sony IMX-803. Teleobiektyw w tych modelach otrzymał pewne udoskonalenia: rozdzielczość 12,7 MP i przysłona ƒ/2,8. Tutaj również pojawi się opcja bardzo szerokiego kąta, z rozdzielczością 13,4 MP i przysłoną ƒ/2,2.

Najbardziej intrygująca zmiana dotyczy najdroższego modelu, iPhone 15 Pro Max (Ultra), który będzie pierwszym smartfonem Apple z obiektywem peryskopowym. Dzięki temu mechanizmowi możliwe będzie osiągnięcie optycznego zoomu w zakresie od 5x do 10x. Jest to innowacja, która nie znalazła miejsca w modelu iPhone 15 Pro z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne.

Warto dodać, że informacje te nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, więc pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację od Apple.

Ostateczne weryfikacje oraz oficjalne ogłoszenia przyniesie zbliżająca się prezentacja. Niezależnie od tego, wycieki te dają nam sporo informacji o tym, czego możemy się spodziewać od nowej generacji smartfonów od Apple.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 203

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top