m2ultra

Wszystko o najnowszym procesorze Apple M2 Ultra

Firma Apple niedawno zaprezentowała swój najnowszy procesor M2 Ultra, który wprowadza znaczący wzrost wydajności do komputerów Mac.

Apple M2 Ultra jest największym układem, jaki kiedykolwiek stworzyło Apple, i stanowi potężne wzmocnienie dla linii procesorów M2.

Procesor  został zbudowany z wykorzystaniem 5-nanometrowej technologii drugiej generacji firmy Apple oraz architektury UltraFusion, która pozwala na połączenie dwóch układów M2 Max, podwajając tym samym ich wydajność. Dzięki temu nowe modele komputerów stacjonarnych Mac Studio i Mac Pro są obecnie najpotężniejszymi komputerami Mac w historii.

M2 Ultra imponuje swoją imponującą liczbą tranzystorów – aż 134 miliardy, co stanowi wzrost o 20 miliardów w porównaniu do poprzedniego układu M1 Ultra. Jego zjednoczona architektura pamięci umożliwia obsługę do 192 GB pamięci, co stanowi wzrost o 50% w porównaniu do M1 Ultra. Przepustowość pamięci została zwiększona dwukrotnie, osiągając wartość 800 GB/s, co jest znacznie więcej niż w przypadku układu M2 Max. M2 Ultra posiada również mocniejszy procesor, który jest o 20% szybszy niż M1 Ultra, większy procesor graficzny, który jest o 30% szybszy, oraz silnik neuronowy, który jest o 40% szybszy.

Procesor Apple M2 Ultra

Wszystko o najnowszym procesorze Apple M2 Ultra ciekawostki Wyświetlanie, wydajność, UltraFusion, Tranzystory, Silnik neuronowy, Silnik multimediów, procesor, Mac Studio, Mac Pro, komputery mac, GPU, bezpieczenstwo, Architektura pamięci, Apple M2 Ultra, 5-nanometrowa technologia  Firma Apple niedawno zaprezentowała swój najnowszy procesor M2 Ultra, który wprowadza znaczący wzrost wydajności do komputerów Mac. m2 ultra

Architektura UltraFusion sprawia, że M2 Ultra jest rozpoznawany przez oprogramowanie jako pojedynczy układ. To oznacza, że nie ma potrzeby przepisywania kodu w celu wykorzystania pełnej wydajności M2 Ultra. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w branży.

Procesor M2 Ultra składa się z 24 rdzeni, z których 16 to rdzenie o wysokiej wydajności, a 8 to rdzenie o wysokiej wydajności nowej generacji. Dzięki temu M2 Ultra zapewnia aż 20% większą wydajność w porównaniu do M1 Ultra. Mac Studio wyposażony w chip M2 Ultra to prawdziwa maszyna do zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Procesor graficzny GPU w M2 Ultra może być skonfigurowany z 60 lub 76 rdzeniami nowej generacji, co oznacza nawet 12 rdzeni więcej niż w niezwykle wydajnym układzie M1 Ultra. Dzięki temu renderowanie efektów 3D za pomocą Octane na Mac Studio z M2 Ultra jest nawet trzy razy szybsze niż na Mac Studio z M1 Ultra.

Zjednoczona architektura pamięci to jedna z cech charakterystycznych układów Apple, która zapewnia wysoką przepustowość, minimalne opóźnienia i lepszą wydajność energetyczną. M2 Ultra oferuje przepustowość pamięci wynoszącą 800 GB/s, co jest znacznie więcej niż w przypadku większości komputerów PC. Można go również skonfigurować z 192 GB pamięci, co pozwala na wykonywanie zadań, które rzadko są możliwe na komputerach PC. Na przykład M2 Ultra może obsłużyć ogromne obciążenia związane z uczeniem maszynowym w jednym systemie, czego nie jest w stanie zrobić nawet najpotężniejszy dedykowany procesor graficzny.

Oprócz tych funkcji, M2 Ultra posiada 32-rdzeniowy silnik neuronowy, który obsługuje aż 31,6 biliona operacji na sekundę, co daje aż 40% wzrost wydajności w porównaniu do M1 Ultra. Silnik multimediów ma dwukrotnie większą pojemność niż układ M2 Max i jeszcze bardziej przyspiesza operacje przetwarzania wideo. Oferuje dedykowane, sprzętowe funkcje kodowania i dekodowania wideo H.264, HEVC i ProRes, umożliwiając M2 Ultra odtwarzanie nawet 22 strumieni wideo 8K ProRes 422, co jest znacznie więcej niż jest w stanie obsłużyć większość komputerów PC.

M2 Ultra posiada także silnik wyświetlania, który może obsłużyć do sześciu monitorów Pro Display XDR i ponad 100 milionów pikseli. To daje niesamowitą moc obliczeniową i możliwości wyświetlania dla profesjonalistów z branży kreatywnej.

Najnowsza wersja Secure Enclave we współpracy z Secure Boot i technologiami ochrony przed exploitami w czasie wykonywania zapewniają najlepsze w branży zabezpieczenia. Umożliwia to użytkownikom Maców korzystanie z procesora M2 Ultra w pełni bez obaw o bezpieczeństwo swoich danych i systemu.

Mechanizm wyświetlania układu M2 Ultra obsługuje do sześciu monitorów Pro Display XDR i ponad 100 milionów pikseli. Jest to imponujące osiągnięcie, które otwiera nowe możliwości dla profesjonalistów z branży graficznej i filmowej.

Dzięki układowi M2 Ultra w nowym komputerze Mac Pro Apple zakończyło etap przejścia komputerów Mac na procesory Apple. M2 Ultra zapewnia niesamowitą wydajność i moc obliczeniową, umożliwiając użytkownikom realizację nawet najbardziej wymagających zadań. Jest to znaczący krok naprzód dla komputerów Mac i przewiduje się, że procesory Apple będą nadal ewoluować i dostarczać jeszcze większą wydajność w przyszłości.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 124

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top