WW 16/2016 ? wybuhh69owy week 16/2016! polecane, ciekawostki WWDC, Siri, san francisco, Qualcomm, project titan, iphone se, iPhone 7, iPhone 6s, iPad, intel, Foxconn, fbi, Cupertino, Apple, amoled  Kolejny poniedziałek, kolejny tydzień za nami. Zapraszam na podsumowanie minionych dni. eksplozja1

WW 16/2016 ? wybuhh69owy week 16/2016!

Kolejny poniedziałek, kolejny tydzień za nami. Zapraszam na podsumowanie minionych dni.

Zmiana ubrania

Pojawiły się informacje, że Apple może porzucić aluminiową obudowę na rzecz szklanej, tak jak to miało miejsce w iPhone 4 i 4s. Zmiana ma mieć miejsce przy okazji premiery iPhone 7s. W 7s ma również znaleźć się ekran AMOLED. Te plotki trochę zmieniają ?strategię? firmy z Cupertino, gdyż, jak już nas Apple przyzwyczaiło, większe zmiany w wyglądzie są wprowadzane w pełnych wydaniach telefonów (iPhone 4, 5, 6) a nie w dodatkach z S w nazwie. Plotki mówią także o tym, że nie powinniśmy spodziewać się zmian w wyglądzie iPhone 7 względem 6s ? największą zmianą może być usunięcie złącza jack 3,5 mm.

Siri i jej długi ?język?

Siri zdradziła kiedy odbędzie się tegoroczne WWDC. Została zapytana przez użytkowników i potwierdziła daty od 13 do 17 czerwca w San Francisco. Co ciekawe, chwilę później Apple oficjalnie potwierdziło ten czas. Czy zrobili to, bo Siri się wygadała? Czy może to był specjalny zabieg? Siri zapytane dzień wcześniej nic nie potwierdzało. Czego możemy się spodziewać? Zapewne nowych systemów iOS, Mac OS X / MacOS (nieprawidłowe skreślić J ) i może odświeżonych Macbook Pro.

FBI, Apple?

FBi wydało sporo kasy na odblokowanie iPhone 5c zamachowca z San Bernardino ? około 1,3 miliona dolarów. Tak wyliczyli specjaliści, bo kwota nie została oficjalnie przedstawiona. Do tego nie znaleźli żadnych przydatnych danych na tym urządzeniu, ale przyznali, że koszt odblokowania był opłacalny, gdyż mogą skorzystać z zakupionego narzędzia w przyszłości.

Co jeszcze ciekawsze, FBI nie potrzebuje już pomocy od Apple w sprawie iPhone 5s związanego ze sprawą w Nowym Jorku, gdyż osoba z bliskiego otoczenia handlarza narkotyków dostarczyła hasło do telefonu.

Robi się już z tego mały cyrk?

Zegarek i aplikacje

Apple ogłosiło, że od 1 czerwca wszystkie aplikacje napisane na Apple Watch muszą być natywne, tzn. że będą się instalować bezpośrednio na urządzeniu. Skutkować to będzie tym, że aplikacje będą uruchamiać się szybciej. Więc nie ma co na razie spodziewać się nowego zegarka? A może wręcz odwrotnie i jednak zobaczymy prezentacje urządzeń na WWDC? Nic innego nam nie pozostaje, jak czekać do czerwca.

Projekt Titan przybiera na sile

U naszych zachodnich sąsiadów pojawiła się informacja w prasie, że Apple utworzyło dział związany z projektem Titan w samym środku Berlina. Podobno ma tam pracować 15-20 osób. Pojawiły się także informacje, że Apple ma współpracować z BMW i Magna odnośnie ich samochodu. Nie dziwi mnie to, że wybrali Europę i Niemcy do współpracy. To ośrodek, z którego wywodzą się naprawdę dobre samochodowe firmy. Oliwy do ognia dodała informacja, że Apple zatrudniło byłego dyrektora Tesli. Pracował on także w Aston Martin, gdzie stał za projektami takich modeli jak DB9 czy V12 Zagato. Pojawiły się także informacje, że BMW i Daimler jednak nie dogadały się z Apple odnośnie współpracy. Podobno poróżniło ich to, kto byłby właścicielem danych użytkowników samochodów?

Nowi starzy dostawcy komponentów

Apple może zmienić dostawców podzespołów do nadchodzącego iPhone 7. Modemy LTE może dostarczyć Intel, gdyż Qualcomm ogłosił, że stracił swojego największego klienta na rzecz konkurenta. Nie wspomniane zostało, że to Apple zrezygnowało z ich usług, ale raczej mało kto zamawia takie ilości podzespołów jak firma z Cupertino. Intel zwiększył zatrudnienie w swoich fabrykach odpowiedzialnych za produkcję modemów LTE o około 1000 osób. Zapewne jest to związane z zamówieniami właśnie od Apple.

Skoro już Apple zamówiło od Samsunga wyświetlacze OLED, to najprawdopodobniej chcą iść dalej i zamówić od Samsunga także pamięci NAND, które mogą znaleźć się na pokładzie iPhone w 2017 roku. Ciekawe jak taka współpraca się powiedzie. Czyżby byli zadowoleni z procesorów od Samsunga w swoich iPhone 6s i 6s Plus? Ciekawe?

Siri i jej przyszłość

Apple zgodziło się na zapłacenie kary za naruszenie patentu związanego z Siri. Patent mówił o wykorzystaniu naturalnego języka w celu uzyskania odpowiednich rezultatów. Sprawa nie została zamknięta, gdyż Apple otrzymało pozwolenie na korzystanie z w/w patentu na okres 3 lat.

Odświeżenie sprzętu bez fajerwerków

Apple odświeżyło 12 calowy Macbook o procesory z serii Skylike. Macbook otrzymał także nowy kolor ? Rose Gold. Dzięki tym zabiegom Apple udało się także uzyskać jedną godzine dłuższej pracy na baterii. Odświeżone zostały także 13 calowe Macbooki Air, które teraz w standardzie mają 8 GB pamięci RAM.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
waze

Waze dodaje obsługę Apple Music

Waze dodało w swojej aplikacji obsługę Apple Music. Stało się tak ponieważ obie firmy nawiązały współpracę. Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z aplikacji.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry