redbull

Wyczyn roku: samolot ląduje na helipadzie Burj Al Arab! [wideo]

Red Bull znów przeszedł samego siebie. Zobacz film prezentujący to ekstremalne lądowanie na dachu hotelu Burj Al Arab w Dubaju.

Red Bull znany ze swoich ekstremalnych wyzwań i imprez sportowych, znów przeszedł samego siebie, prezentując kolejny oszałamiający wyczyn kaskaderski. Tym razem firma postawiła na niezwykłe lądowanie samolotu na helipadzie, czyli na lądowisku dla helikopterów jednego z najsłynniejszych hoteli na świecie – Burj Al Arab Jumeirah w Dubaju.

Pilot Luke Czepiela (Łukasz Czepiela), wybitny polski zawodnik aerobatyki, podjął się tego wyjątkowego zadania. Wylądował na lądowisku o średnicy zaledwie 27 metrów, znajdującym się na 56. piętrze kultowego siedmiogwiazdkowego hotelu. Aby przygotować się do tego niebywałego wyczynu, Luke musiał wykonać ponad 650 ćwiczebnych lądowań, doskonaląc swoje umiejętności i opanowanie samolotu.

Największym wyzwaniem okazał się nie tylko rozmiar lądowiska, który był o wiele mniejszy niż standardowe pasy startowe dla samolotów, ale przede wszystkim silny wiatr panujący na tak dużej wysokości. Pomimo trudnych warunków, pilotowi udało się zatrzymać samolot na dystansie 20,76 metra, dowodząc swojej niezwykłej precyzji i kontroli nad maszyną.

Cały spektakularny wyczyn został udokumentowany w filmie, który można obejrzeć na YouTube. Wydarzenie to z pewnością przyczyni się do umocnienia marki Red Bull jako lidera w organizacji ekstremalnych imprez sportowych i realizacji niesamowitych wyczynów. Firma już wcześniej zaskakiwała świat, organizując m.in. skok z kosmosu czy wyścigi samolotów.

Wyczyn pilota Luke’a Czepieli pokazuje nie tylko odwagę i determinację w dążeniu do osiągnięcia niemożliwego, ale także siłę, jaką daje współpraca z tak prestiżową firmą jak Red Bull. Wydarzenie to będzie na długo zapadło w pamięci miłośników ekstremalnych sportów, a sam wyczyn z pewnością znajdzie swoje miejsce w historii lotnictwa.

Co sądzicie o tym wyczynie? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach! jesteśmy bardzo ciekawi Waszego zdania co na ten temat myślicie. Zapraszamy także do odwiedzenia innych wpisów na naszej stronie, a także do zostawiania gwiazdek pod wpisami.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top