Wydanie checkra1n opóźnione ciekawostki iPhone, checkra1n  checkra1n miał zadebiutować 7 lub 8 listopada, ale problemy z aplikacją i samym procesem Jailbreak sprawiły, że narzędzie pojawi się później. Cydia 1300x700

Wydanie checkra1n opóźnione

checkra1n miał zadebiutować 7 lub 8 listopada, ale problemy z aplikacją i samym procesem Jailbreak sprawiły, że narzędzie pojawi się później.

Początkowo Luca Todesco zapewniał, że narzędzie pojawi się zaraz po jego przemowie na POC w Szanghaju. Sam sprawdzałem stronę projektu i link do pobrania się nie pojawił.

Okazało się, że checkra1n potrzebuje więcej poprawek do szybszego i sprawnego wprowadzania urządzeń w tryb Jailbreak. Po tych poprawkach aplikacja miała zostać wydana.

Wydanie checkra1n opóźnione ciekawostki iPhone, checkra1n  checkra1n miał zadebiutować 7 lub 8 listopada, ale problemy z aplikacją i samym procesem Jailbreak sprawiły, że narzędzie pojawi się później. Luka 233x350

Takie “problemy” są łatwe do pokonania, jednak po czasie okazało się, że problem jest większy. Wszystko z powodu złego przywracania czystej kopii rootfs (przed Jailbreak). Po jej odtworzeniu sprzęt za każdym razem wchodził w bootloop.

Odtworzenie czystego rootfs to bardzo przydatna funkcja, ponieważ pozwala przywrócić normalną wersję iOS bez konieczności aktualizacji urządzenia. Dzięki temu nadal jesteśmy na odpowiedniej wersji systemu, aby wykonać Jailbreak ponownie.

Na razie nie ma daty wydania checkra1n, ale wiemy, że początkowo aplikacja będzie dostępna wyłącznie na macOS. Poźniej pojawi się na Windowsa i Linuksa.

Obecnie checkra1n nie ma GUI, więc wszystko będzie trzeba wykonać z poziomu terminala programu, aby odblokować iOS.

Wielu ludzi twierdzi, że Jailbreak może pojawić się dziś, jednak lepiej, żeby osoby odpowiedzialne za projekt poprawiły wszystkie błędy i dopiero wydały aplikację.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry