Wykryto nową lukę w zabezpieczeniach iOS i HomeKit ciekawostki luka w homekit, luka ios, homekit, Apple  Badacz bezpieczeństwa ujawnił lukę w systemie iOS, która wykorzystuje HomeKit. Luka została znaleziona w sierpniu 2021 r., a upubliczniona została 1 stycznia 2022 roku. homekit 1300x700

Wykryto nową lukę w zabezpieczeniach iOS i HomeKit

Badacz bezpieczeństwa ujawnił lukę w systemie iOS, która wykorzystuje HomeKit. Luka została znaleziona w sierpniu 2021 r., a upubliczniona została 1 stycznia 2022 roku.

Według badacza bezpieczeństwa, Trevora Spiniolas, jeśli nazwa urządzenia HomeKit zostanie zmieniona na bardzo długi ciąg znaków, urządzenia z iOS i iPadOS mogą zostać “zamrożone” lub doprowadzi to do ponownego uruchomienia. Ponadto, ponieważ nazwa jest przechowywana w iCloud, jest aktualizowana na wszystkich innych urządzeniach iOS na tym samym koncie, więc błąd, a co za tym idzie reset urządzrnia może pojawiać się wielokrotnie.

Spiniolas nazwał błąd „Doollock” i twierdzi, że dotyczy on wszystkich testowanych przez badacza urządzeń z systemem iOS 14. Jeśli chodzi o iOS 15, najnowsza wersja systemu operacyjnego nakłada limit długości nazwy, którą może ustawić aplikacja lub użytkownik, ale nazwa ta może być nadal aktualizowana z poprzednich wersji iOS i obejmować wszystkie urządzenia za pośrednictwem iCloud.

Wykryto nową lukę w zabezpieczeniach iOS i HomeKit ciekawostki luka w homekit, luka ios, homekit, Apple  Badacz bezpieczeństwa ujawnił lukę w systemie iOS, która wykorzystuje HomeKit. Luka została znaleziona w sierpniu 2021 r., a upubliczniona została 1 stycznia 2022 roku. HomeKit

Błąd powoduje zablokowanie niektórych funkcji związanych z HomeKit. Ponowne uruchomienie nie rozwiązuje problemu.. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zresetowanie iPhone’a lub iPada. Jednak przywrócenie i ponowna rejestracja tego samego konta iCloud ponownie wywoła błąd z tymi samymi efektami.

Badacz twierdzi, że ten błąd można również wykorzystać za pośrednictwem aplikacji z dostępem do domowych danych. Co więcej, haker może wysyłać zaproszenia do domu innego użytkownika, nawet jeśli osoba nie ma urządzeń HomeKit.

Trevor Spiniolas twierdzi, że najgorszego scenariusza – zamrażania iPhone’a i iPada – można uniknąć, wyłączając urządzenia domowe z centrum sterowania. Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawienia – Centrum sterowania i dezaktywować pozycję “Pokaż sterowanie domowe”.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top