iPhone

Wyłączenie tej funkcji wydłuży czas pracy baterii iPhone

Wyłączenie tej aukcji wydłuży czas pracy baterii iPhone. Mówi o tym sama firma Apple w specjalnym oświadczeniu.. Co to za funkcja? Już wyjasniamy!

Na początku września Apple zorganizowało coroczną prezentację swoich najnowszych rozwiązań. Na Keynote zaprezentowano m.in. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Plus z systemem operacyjnym iOS 16. Nowy system iOS 16 został oficjalnie wydany 12 września i to od tego dnia możliwa była instalacja “szesnastki” w urządzeniach poprzedniej generacji dodając na starszych iPhone’ach nowe funkcje ustawiania ekranu blokady, powiadomień, wysyłania wiadomości i tak dalej. Ponadto zaszło kilka drobnych zmian. Na przykład, wielu użytkownikom podobała się opcja “czucie klawiatury”, która powoduje wibrowanie urządzenia podczas naciskania na ekran dając do zrozumienia, że gadżet rozpoznaje dotyk. Okazało się jednak, że proces ten prowadzi do szybszego rozładowania telefonu.

Jak podaje portal 9to5Mac powołując się na oficjalne oświadczenie Apple, dodatkowe efekty rzeczywiście mają duży wpływ na korzystanie ze smartfonów. Niedawno Apple opublikowało zaktualizowany dokument wsparcia dla systemu iOS 16 i szczegółowo opisało, jak można zmienić dźwięki lub wibracje klawiszy podczas pisania. Wraz z zaleceniami w treści podręcznika znalazło się również krótkie ostrzeżenie:

“Włączenie efektów dotykowych klawiatury może wpłynąć na żywotność baterii iPhone’a”.

Przedstawiciele Apple nie podzielili się jednak żadnymi konkretnymi danymi na temat spadku wydajności.

Wyłączenie tej funkcji wydłuży czas pracy baterii iPhone ciekawostki iPhone, Apple  Wyłączenie tej aukcji wydłuży czas pracy baterii iPhone. Mówi o tym sama firma Apple w specjalnym oświadczeniu.. Co to za funkcja? Już wyjasniamy! czucie 1

Eksperci sugerują, że funkcja ta nie stanowi poważnego zagrożenia dla żywotności baterii, ale autorzy serwisu 9to5Mac radzą, by wyłączyć w ustawieniach reakcję na dotyk, gdy po zainstalowaniu iOS 16 bateria Waszego urządzenia będzie się bardzo szybko rozładowywać.

Zauważają też, że obecnie opcja ta nie wyłącza się automatycznie po przejściu w tryb oszczędzania energii. Prawdopodobnie Apple ma zamiar naprawić to w przyszłych aktualizacjach. A czy ktoś z Was korzysta z tej funkcji? Dajcie znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top