Wyszukiwarka Google nauczyła się rozpoznawać piosenki śpiewane przez użytkownika polecane, ciekawostki wyszukiwarka Google, Wideo, rozpoznawanie utworu, rozpoznawanie muzyki, Hum to search, google rozpoznaje piosenki świewane, Google, funkcja Hum to search  Google uruchomiło nową funkcję w swojej wyszukiwarce o nazwie ?Hum to search?. Funkcja pomaga znaleźć piosenkę, którą użytkownik nuci lub gwiżdże. Google 1

Wyszukiwarka Google nauczyła się rozpoznawać piosenki śpiewane przez użytkownika

Google uruchomiło nową funkcję w swojej wyszukiwarce o nazwie ?Hum to search?. Funkcja pomaga znaleźć piosenkę, którą użytkownik nuci lub gwiżdże.

Nowa funkcja Hum to search jest dostępna w aplikacji na iOS (tylko w języku angielskim) i Android. Działanie jest bardzo proste. Wystarczy zapytać Asystenta Google ?Co to za piosenka??, a następnie nucić utwór, który ma zostać rozpoznany. Aplikacja po wysłuchaniu wyświetli najbardziej zbliżone utwory, które będzie można posłuchać. Zobaczcie jak to wygląda na filmie.

Deweloperzy twierdzą, że funkcja działa, wykorzystując modele uczenia maszynowego do ?konwersji dźwięku na sekwencję numeryczną reprezentującą melodię utworu?, którą można następnie porównać z istniejącymi utworami.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry