OneTech15.03.2018
X-Doria Pebble – minimalistyczna i stylowa ładowarka Qi

Rynek ładowarek indukcyjnych przeżywa ostatnio szczyty popularności, zapewne przez fakt, iż coraz więcej smarfonów jest wyposażonych w wygodną funkcję ładowania bezprzewodowego.

Prawdziwy boom tak naprawdę nastał jednak po premierze iPhone 8 oraz X, kiedy to masowo klienci ruszyli do sklepów. Obecnie na polskim rynku możemy wybierać spośród kilkunastu urządzeń różniących się od siebie funkcjonalnością czy budową.

Dziś chciałem się z Wami podzielić wrażeniami z testu smukłej ładowarki indukcyjnej X-Doria Pebble.

Z kilkoma takimi urządzeniami miałem do czynienia, ale to właśnie amerykański produkt wywarł na mnie pozytywne wrażenia już od samego początku.

Pebble z pewnością wyróżnia się wyglądem – smukła i zgrabna bryła ładowarki pokryta jest od góry przyjemnym w dotyku materiałem, gdzie umiejscowione są cztery silikonowe wypustki, mające za zadanie stabilizować smarfona.

Dolna część ładowarki wykonana jest z aluminium, którą dodatkowo otoczono gumowym okręgiem u podstawy, w celu zapewnienia stabilności, a także przeciwdziałając przesuwaniu się ładowarki.

Dodając do tego zaledwie 8 mm grubości otrzymujemy smukły, świetnie wykonany produkt, który przy okazji cieszy oko.

Ładowarka podczas pierwszej minuty ładowania telefonu pulsuje niebieskim subtelnym światłem, za co odpowiada wiązka umiejscowiona na całej krawędzi okręgu powierzchni ładowania.

Jednak sam wygląd to nie wszystko, dla wielu z Was liczą się głównie parametry – tutaj także jest całkiem nieźle. Pebble umożliwia automatyczną identyfikację telefonów Apple i Samsung, dla których wspiera technologię Quick Charge 3.0. Dzięki temu maksymalna moc wyjściowa urządzenia to 10W.

Szybko jak na ładowarkę indukcyjną, oczywiście należy mieć wtedy także odpowiednią ładowarkę sieciową, której nie ma w zestawie – podobnie zresztą jak u większości producentów.

X-Doria gwarantuje również wysokim stopniem bezpieczeństwa. Zastosowanie zabezpieczeń: OCP (ochrona nadprądowa), OVP (ochrona przed przepięciami) OTP (ochrona przed nadmierną temperaturą) ma zapewnić, iż proces ładowania ma być w 100% bezpieczny.

Jeżeli szukacie funkcjonalnej, bezpiecznej ładowarki, która nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku a przy okazji nieźle wygląda – mogę szczerze polecić zakup X-Doria Pebble. Koszt ładowarki w sklepach internetowych to ok 139 zł.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl