Krzysiek Borek12.02.2018
Xiaomi Amazfit Bip dostępny w wersji międzynarodowej

Idealne wstrzelenie się w wymagania klientów chcących używać inteligentnych zegarków przez dłuższy czas należy do ciężkich przedsięwzięć. Większość klientów, chciałoby mieć ciągle włączony GPS i LTE, wymagając przy tym czasu pracy dłuższego do 30 godzin.

Ciężko to osiągnąć, ale Amazfit Bip prawie sobie z tym poradzi. Do tej pory Bi był dostępny wyłącznie na rynku Azjatyckim, ale dziś pojawiła się jego międzynarodowa wersja. Cena wynosi zaledwie 99$.

Tarcza jest kwadratowa i przypomina Apple Watch, z tym że Bip jest bardzo lekki, waży zaledwie 31g razem z paskiem. Wszystko za sprawą obudowy wykonanej z poliwęglanu, która z pewnością jest mniej odporna na trudy codziennego użytkowania w porównaniu do aluminium. Jednak w każdej chwili można wymienić obudowę na nową, co sprawia, że użytkownik ma większe pole popisu w kwestii zmiany wyglądu urządzenia.

Wyświetlacz ma 1,28 – cala i chroni go szkło hartowane Gorilla Glass 3 (2,5D). Ekran nie może pochwalić się wysoką rozdzielczością i świetnym odwzorowaniem kolorów, ale jest bardzo przyjazny baterii. Nie dość, że potrzebuje mało zasilania to przy okazji jego czytelność w świetle słonecznym jest oszałamiająca. Właśnie dzięki niemu Amazfit Bip może działać 45 dni na jednym ładowaniu lub nawet 4 miesiące.

Taki wynik można uzyskać wyłącznie podczas użytkowania zegarka, jak opaski sportowej z włączaniem ekranu nadgarstkiem, liczeniem kroków, kalorii i śledzeniem snu działającym w tle.

Bip ma również pulsometr (PPG), prędkościomierz (trzyosiowy), barometr i GPS z GLONASS. Uruchomienie wszystkiego sprawi, że czas pracy na pojedynczym ładowaniu spadnie do 22 godzin. Obecność wodoodporności (IP68) może sprawić, że Bip będzie najlepszym kompanem podczas treningów, pod warunkiem, że nie macie zamiaru wydawać góry pieniędzy.

Amazfit Bip ma dedykowany system operacyjny przygotowany przez Xiaomi, wspierający aplikacje firm trzecich. Podobno już teraz jest na niego sporo aplikacji, a kolejne powinny się niedługo pojawić. Do działania zegarka potrzebujecie aplikacji Mi Fit z Androidem 4.4 (lub nowszym), iOS 8 (lub nowszym) i połączenia Bluetooth, wymaganego do synchronizacji danych i powiadomień.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek