OneTech11.06.2020
Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie – cena i specyfikacja

Dzisiaj, 11 czerwca, Xiaomi oficjalnie zaprezentowało nowy model najlepiej sprzedającej się opaski fitness – Mi Band 5.

Nowość otrzymała ładowanie magnetyczne, powiększony wyświetlacz AMOLED i wiele nowych funkcji trybów sportowych.

Opaska Xiaomi Mi Band 5 otrzymała 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED, chroniony odporną na zarysowania szybą 2.5D. Rozmiar ekranu zwiększył się o ponad 20% w porównaniu do swojego poprzednika. Kolejną innowacją w zakresie wyświetlania jest obsługa nowych animowanych tarcz. Monitor fitness jest fabrycznie wyposażony w ponad 100 animacji, w tym ekrany powitalne z Neon Genesis Evangelion (EVA), Hatsune Miku, SpongeBob SquarePants i inne.

Ponadto Xiaomi zwiększyło jasność z 400 nitów do 450 nitów, aby wygodniej czytać informacje na słońcu.

Firma dodała również do opaski nowe tryby do treningów domowych, ponieważ jest to istotne w kontekście globalnego kryzysu zdrowotnego. Są to m.in.: wiosłowanie, skakanka, joga czy rower treningowy. W sumie bransoletka obsługuje 11 trybów sportowych.

Opaska sportowa Mi Band 5 jest wyposażona w czujnik PPG do całodobowego monitorowania tętna. Xiaomi twierdzi, że nowy monitor fitness zwiększa dokładność monitorowania nieregularnego tętna nawet o 50%. Ponadto dokładność funkcji śledzenia snu wzrosła o 40%.

Nowy Mi Band nauczył także się liczyć osobistą aktywność intelektualną użytkownika (PAI). PAI zapewnia wyraźny obraz aktywności fizycznej co tydzień, z wynikiem 100 lub więcej oznacza, że ​​użytkownik prowadzi aktywny tryb życia

Ponadto opaska otrzymała nową opcję ładowania magetycznego, podobnie jak w Apple Watch. Możecie zobaczyć jak to wygląda na poniższej grafice.

Deklarowana żywotność baterii wynosi 14 dni. Inteligentna bransoletka może wytrzymać także zanurzenie w wodzie do głębokości 50 metrów.

Mi Band 5 trafi do sprzedaży w Chinach już 18 czerwca w cenie 189 juanów (105 zł) dla wersji bez NFC i 229 juanów (127 zł) dla modelu z NFC. Dostępność w innych krajach na ten moment nie jest znana.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl