Krzysiek Borek05.11.2019
Xiaomi Mi Watch oficjalnie zaprezentowany

Xiaomi wreszcie zaprezentowało swój pierwszy inteligentny zegarek z wearOS. Ma wiele ciekawych funkcji, a Chińczycy opisują go jako małego smartfona mieszczącego się na nadgarstku użytkownika.

Producent wyposażył go w 1,78 – calowy wyświetlacz AMOLED, który może być ciągle uruchomiony, a rozmiar koperty to 44 mm. Obudowa jest ceramiczna, nie zabrakło również miejsca na przycisk i koronkę podobną do tej z Apple Watch. To nie wszystko, ponieważ urządzenie ma NFC, GPS i eSIM. Ta ostatnia opcja pozwala na używanie zegarka z dala od sparowanego z nim smartfona.

System operacyjny to wearOS, ale Xiaomi zmodyfikowało go dość mocno, czego dowodem jest MIUI.To pierwszy przypadek, gdy Google pozwala producentowi tak mocno ingerować w oprogramowanie dla inteligentnego zegarka. System operacyjny ma ponad 40 wbudowanych aplikacji i dedykowany sklep do pobierania kolejnych.

Sprawne działanie zapewni układ scalony Snapdragon Wear 3100 wspierany przez 1GB RAM-u. Użytkownik będzie mógł przechowywać swoje dane na zegarku, bo ten ma 8GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Bateria pozwala na użytkowanie zegarka przez 36 godzin z włączonym 4G. Xiaomi wyposażyło Mi Watch w baterię o pojemności 570 mAh i jest to największa bateria zastosowana w inteligentnym zegarku.

W tej chwili Mi Watch jest dostępny wyłącznie w Chinach i nie wiemy kiedy pojawi się jego międzynarodowy wariant. Sprzedaż zacznie się 11 listopada, a cena wynosi 185$.

Mi Watch zadebiutuje również w wersji Premium i jej cena ma wynosi 285$. Edycja premium jest zbudowana z innych materiałów, obudowę wykonano ze stali nierdzewnej, a ekran jest pokryty szafirowym szkłem. Ten model będzie dostępny w sprzedaży dopiero pod koniec tego roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS