Krzysiek Borek01.03.2018
Xiaomi pójdzie śladami Apple i doda bezprzewodowe ładowanie do Mi 7

W zeszłym roku Xiaomi dołączyło do konsorcjum odpowiedzialnego za wdrażanie bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi.

Wygląda na to, że ich najnowszy model, Mi 7 będzie pierwszym urządzeniem Chińczyków z bezprzewodowym ładowaniem. Dodatkowo będzie wspierać szybsze, które jest obecnie dostępne dla użytkowników iPhone’a 8, 8 Plus i X.

Masowa produkcja Mi 7 ma rozpocząć się w tym miesiącu i bezprzewodowe ładowanie powinno się w nim pojawić. Potwierdza to nawet jeden z pracowników Chińskiego producenta urządzeń mobilnych, więc przyszli właściciele nie będą musieli ładować urządzenia tradycyjnie.

Za moduł bezprzewodowego ładowania będzie odpowiedzialne Amerykańskie IDT, ale nie będzie to wersja 1.2. Obecnie stosowana wersja zapewnia tylko 7,5W, podczas gdy Qi 1.2 daje 2 razy tyle.

Xiaomi Mi 7 może zostać wyposażony w czytnik linii papilarnych zespolony z wyświetlaczem OLED, który dostarczy Samsung. Mówi się również o wcięciu w wyświetlaczu znanym z iPhone’a X i podobnym rozmieszczeniu aparatu z dwoma obiektywami. Tylna część obudowy na pewno będzie szklana, skoro pojawi się bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi.

Sprawne działanie Mi 7 zapewni Snapdragon 845 i 6 lub 8GB RAM-u. Sprzęt pojawi się dopiero w wakacje, ponieważ pod koniec tego miesiąca zadebiutuje Mi MIX 2s. Wprowadzenie Mi 7 w tym samym czasie mogłoby się negatywnie odbić na sprzedaży kolejnej wersji Mi MIX.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek